Zapowiedź Zhuhai GP IRG Winter Formula

Na początek liczby podsumowania pierwszego weekendu z IRG Winter Formula 2020

Na starcie do wyścigów w Barcelonie stanęło 23 zawodników w R1 i 22 w R2, oba wyścigi ukończyło po 13 z nich. Od transmisji 5 Stycznia obejrzało te zmagania ponad 2 tysiące widzów. Było tak gorąco na torze, że niektórym kierowcom nie pomogły napoje chłodzące i komisja po tych wyścigach miała ogrom pracy. Kolejne liczby, już nie optymistyczne, po obu wyścigach nadano w sumie 50 upomnień, reprymend lub kar. Trzeba przyznać, że to więcej niż sporo. Życie toczy się dalej i mając nadzieję, na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków czekamy na kolejny weekend z IRG Winter Formula.

 

Na kolejny obiekt wybrany został w kalendarzu Zhuhai International. Powstały jako pierwszy pemanentny tor wyścigowy w Państwie Środka, trochę to aż dziwne, bo w tym kraju dopiero pod koniec XX wieku władze zorientowały się o wartości promocyjnej Motosportu. W 1996 roku otwarto ten obiekt dla protoplastów serii Blancpain GT Series. W roku 2010 rozgrywano tu 1000 km w ramach International Le Mans Cup.

Zapraszamy kibiców na transmisję z niedzielnych wyścigów, jak zwykle na kanale MotogamesTv

Dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na naszych nowych kanałach:

IRG Twitch

IRG Mixer

IRG DLive

Partnerami medialnymi imprezy są : MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

 

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

 

GP w liczbach / Race stats:

Tor: Zhuhai International Circuit
Długość pętli: 4319 m
Format wyścigu:
Qual 10 minut
R1 25 minut 
Qual 10 minut
R2 45 minut
Liczba zakrętów: 14 (5 w lewo, 9 w prawo)
Liczba dohamowań: 6 (2 mocne)
Zużycie opon: niskie - średnie

 

 

Kategoria: