IRG Formula 2017 - R16 - Autódromo Hermanos Rodríguez (Meksyk)

30/10/2017 - 11:32
brato
Tomasz Grobelny
Administrator
Registration: 22/04/2013 - 12:59
Otwieram, sam nie mam do powiedzenia zbyt wiele, nic nie wyszło i czułem się na torze jak wóz z pyrami
Gratulacje dla podium i tych co dojechali
30/10/2017 - 16:47
Dawidoo
Dawid Kuskowski
User
Registration: 13/04/2013 - 12:50
Kwalifikacje:
Początek był bardzo trudny gdyż przyczepność na torze była praktycznie zerowa, walczyliśmy praktycznie do ostatnich minut z przyczepnościa ale suma suma rum udało się wejść do q2. Drugą sesje zacząłem bardzo nerwowo, popełniłem bardzo dużo błędów, na szczęście na ostatnim okrążeniu wycisnalem z bolidu maxa i udało się wskoczyć na P4 co jest dla nas bardzo miłym zaskoczeniem, nie spodziewaliśmy się tak bardzo konkurencyjnego tempa.

Wyscig:
Byl to mój tak naprawdę pierwszy występ w lidze i pierwszy start, bałem się o spina dlatego wystartowalismy bardzo ostrożnie przez co straciłem 3 pozycje na prostej, lecz obralem dobry tor jazdy przed dohamowaniem do T1 i udało się odzyskać czwarta pozycje. Niestety wybrałem zbyt agresywna strategie i przez cały wyścig oszczedzalismy opony, na dodatek zamiast założyć softy po 1 pit stopie przypadkiem założyłem super softy co do końca wyścigu nie stawialo mnie w zbyt dobrej sytuacji. Na kilka okr przed końcem moje tempo było tragiczne a opony i przyczepność zerowa przez co zostałem wyprzedzony przez Szymona. Udało się utrzymać przed Pawłem chociaż to nie było takie proste i najmniejszy błąd mógł mnie kosztować utrata kolejnej pozycji. Patrząc na końcowy wynik jestem zadowolony, chociaż patrząc na to co stało się z Sebastianem mogłem ukończyć nawet w top3 co byłoby czymś fantastycznym, dzięki wszystkim za udział w wyścigu i do zobaczenia w Brazylii :)
Edited by: Dawidoo - Mon, 30/10/2017 - 16:49
30/10/2017 - 17:28
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
Ja tak samo moge tylko spuscic glowe i powiedziec sorki, nic nie poszlo po mojej mysli.
Ale wyscig ogulnie podobal mi sie dzieki wielkie za rywalizacje.
Gratulacje dla zwyciescow na podium.

Alfik/Wielebny

30/10/2017 - 22:06
pocisk
User
Registration: 17/03/2013 - 15:09
Przygotowania:
Krótkie jak zwykle. Szybkie przypomnienie sobie nitki toru w sobotę i objeżdżanie pożyczonego seta w niedzielę. Główne prace polegały nad dostrojenie balansu na pełno.

Kwalifikacje:
Wielka niewiadoma (jak zwykle nie trenowałem hot lapów), strasznie męczyłem się w Q1 i o włos nie awansowałem do Q2.

Wyścig:
SS - S - S
Start jak zwykle zachowawczy, starałem się nie złapać żadnych uszkodzeń na T1. Udało się obronić 11 miejsce startowe i w dotankowanym aucie czułem się wyjątkowo komfortowo. Jechałem w małym pociągu za Pawłem Mrówką i mając karę DT nie było sensu wdawać się w niepotrzebne pojedynki. Po zjeździe na karny przejazd przez pit- stopy wyjeżdżam na 14 miejscu za pominem. Dalej to już pogoń i przebijanie się przez stawkę. Kilka fajnych pojedynków z zawodnikami: pomin, brato (chyba to nie był twój dzień), mr_jaro (na prawdę dobra jazda i obrona).
Drugi pit i zakładam kolejny raz nietestowane wcześniej softy. 10 lokata, międzyczasie szukam na liście Szymona, który jechał taką samą strategią jak ja (łącznie z kara DT), ale widzę że odjechał i go już nie złapię. Pozostało gonienie bada i gimcia. Chłopaki dobrze cisnęli a ja zgubiłem balans na pusto na softach i było lekko hardkorowo w zakrętach. Pod koniec jednak udało mi się dojść gimcia i po kilku b. fajnych i twardych pojedynkach awansowałem na 8 miejsce.
Pod koniec jeszcze musiałem oszczędzać paliwo bo zorientowałem się że na 4 okr. do końca zostało mi tylko 10 l w baku :)

Szkoda problemów gimcia z netem (straaaasznie skakałeś na torze - raz chyba nawet pojawiłeś się za mną na prostej) bo forma była dobra.
Gratulacje dla Kolmana F1 który przez cały sezon jeździ szybko, a wczoraj totalnie pozamiatał całą stawkę.
Szczególne podziękowania dla prowadzących transmisję: Pawła i Dominika, którzy robią fenomenalną robotę za konsoletą i z chęcią ustąpię im miejsca w studiu IRG TV :)

Dzięki za Meksyk i do zobaczenia w Brazylii, gdzie zawsze dobrze się śmiga.