IRG Formula 2017 - R4 - Hiszpania

15/05/2017 - 18:51
Łukasz Ladmann
Lukasz Ladmann
User
Registration: 25/03/2017 - 13:31
Kwalifikacje
Q1:P1
W pierwszej sesji kwalifikacyjnej udało się poskładać naprawdę fajne kółko. 1:17.252, z takim czasem awansowałem do Q2 z pierwszej pozycji.
Q2:P8
Druga sesja kwalifikacyjna poszła mi zdecydowanie gorzej. Żadne z przejechanych kółek w ciągu tych 10 minut nie było przejechane poprawnie. Duża nerwowość przez co uzyskuję dopiero 8 czas.

Wyścig:P12/DQ
Bardzo fajny start. Cała stawka naprawdę dała radę i przejechaliśmy pierwsze zakręty bez większych przygód. Przed wyścigiem otrzymałem karę S&G 30 sek za poprzednie GP, co z góry skreśliło mnie z walki o dobry wynik w tym wyścigu. 3 Kółka i zjazd do boksów na odbycie kary. Zaparkowałem na swoim miejscu czas ruszył, a ja zdążyłem sobie wypić kawkę i zjeść ciastko. Po zacnym podwieczorku, wyjeżdżam z boksów kilka sekund przed liderem wyścigu. I tak goniłem, goniłem, goniłem iiii goniłem.... aż udało mi się dorwać kierowców jadących w końcówce stawki. Udało się wykonać parę fajnych manewrów wyprzedzania, i tak przesuwałem się mozolnie w górę stawki, gdzie zatrzymałem się za mr_jaro, który jechał naprawdę dobry wyścig nie dając się wyprzedzić w żadnym miejscu na torze. Na którymś kółku zaliczyliśmy lekki kontakt, w ferworze walki całe szczęście skończyło się bez uszkodzeń w maszynach. Na 37 okrążeniu było już znacznie gorzej. Mr_jaro w s3 wyprzedza Piotra Wojdyło, po czym Piotrek traci przyczepność w zakręcie, spinuje i kasuje mój świeżo wymalowany bolid. Udało się wygrzebać z pobocza i dojechać wyścig ze skręconą kierownicą na dwunastej pozycji.
Wszystko fajnie, po wyścigu przysiadam do obejrzenia sobie transmisji, do analizy wyścigu..... i szok ! Podczas całego wyścigu wykorzystałem 3 dostępne mieszanki opon, co skutkuje dyskwalifikacją z wyścigu. Plebiscyt na "Fail sezonu F1 2017" uważam za rozstrzygnięty :D

Za mną 3 oficjalne wyścigi w lidze, 3 które były dla mnie porządną lekcją zasad tutaj panujących. Po takiej karze i tak głupim błędzie "taktycznym", myślę że jestem przygotowany na resztę sezonu pod względem zarówno teorii, dyscypliny i zachowań na torze.
Przy okazji oczywiście gratulacje dla chłopaków z podium oraz tym którym udało się ten wyścig ukończyć.
Za dwa tygodnie widzimy się w Monaco tam już nie będzie miejsca na dosłownie żaden nawet najmniejszy błąd.

Do zobaczenia ! :)
15/05/2017 - 19:08
pocisk
User
Registration: 17/03/2013 - 15:09
Wszystko ładnie, pięknie: start z P5 z widokami na top 3, aż tu nagle na 1 okr. CL.

https://youtu.be/qy03EDdDsBw

Gratki dla Krzyśka, który pomimo przygód zdołał wyciągnąć dobry wynik.
Edited by: pocisk - Mon, 15/05/2017 - 19:13

15/05/2017 - 19:45
Sync
Tomasz Bartkiewicz
User
Registration: 10/10/2014 - 16:39
1. Gratulacje dla czołówki.
2. Gratulacje dla tych co jechali bez większych błędów.
3. To zdecydowanie nie był Nasz weekend, auto od 140 do 80litrów kompletnie się nie prowadziło jak powinno, dodatkowo przegrzewanie się opon na przodzie i utrata przyczepności po 12okr jazdy.
4. Znów przyzwoity start ale niestety musiałem zaraz przyhamować by nie przywalić w spinującego zawodnika. Poza tym Race w miarę bezbłędnie nie licząc paru zbyt szerokich zakrętów i przekroczenia predkosci w pitlane..

Kolejne punkty, ale nadal kiepskie tempo.
Szkoda że tylko połowa punktów na mecie za 1 zawodnika jako team. Ale może w kolejnym GP będzie lepiej.
Edited by: Sync - Mon, 15/05/2017 - 19:53
15/05/2017 - 19:51
Oldracer
Krzysztof Mijas
User
Registration: 26/03/2013 - 18:52
Fail sezonu F1 2017" uważam za rozstrzygnięty :D nie do końca Łukasz zrobiłem to samo :)
15/05/2017 - 20:00
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
Dojechalem, bez zadnej kolizji. Odbylem kare nie slusznie nadano, po kolizji z moim sedecznym kolega ktory uszkodzil mi bolid. Do mety dojechalem wiec czuje sie dobrze.
Gratulacje dla wszystkich dzieki dla administracji za przygotowanie tego wszystkiego. Swietny komentarz komentatorow.

Alfik/Wielebny