IRG Formula 2017 - R3 - Rosja

02/05/2017 - 17:35
Łukasz Ladmann
Lukasz Ladmann
User
Registration: 25/03/2017 - 13:31
Kwalifikacje
Q1: Awans z P2 Udane, spokojny awans do Q2 z drugim czasem.
Q2:P3 Mogło być szybciej, ale lekki stresik nie pozwolił mi przejechać w pełni bezbłędnego okrążenia. Kontakty z trawą urywały mi cenne części sekundy. Mimo to w drugiej sesji kwalifikacyjnej udało się uzyskać bardzo podobny czas do tego z Q1, który ostatecznie dał mi miejsce na trzecim polu startowym. Wyżej się nie dało, bo Adrian i Sebastian mieli czasy o blisko sekundę lepsze, więc to był max co byłem wstanie ujechać w kwalifkacjach.
Wyścig:P2
Jak na jeden z pierwszych startów to poszło całkiem nieźle, na T1 straciłem pozycję na rzecz Mikołaja Malickiego który następnie zaczął pomału odjeżdżać mi wraz z Sebastianem i Adrianem. Ja skupiałem się jednak tylko na swoim wyścigu, zależało mi na bezbłędnej jeździe i utrzymaniu tempa, które pozwoliło by mi powoli gubić ogon. Mikołaj popełnił kilka błędów dzięki którym bez większego problemu trzymałem się na 3 pozycji przez większą część wyścigu. Kilku kierowców jadących za mną przyjęło strategie jednego pit stopu, ja jadąc na dwa musiałem wypracować sobie bezpieczną przewagę przed moim drugim zjazdem na zmianę opon. Finalnie się udało, po ostatniej wizycie w boksach miałem ok 5 sek przewagi nad Mikołajem, a na nowych oponach udawało mi się z każdym kółkiem powiększać tą przewagę. Obawiając się o paliwo, skręcony boost i spokojna jazda do mety. Myśląc że tu się już nic nie wydarzy, na około 3 kółka przed końcem zacząłem bardzo dużo odrabiać do jadącego przedemną Adriana. Odrazu obstawiałem u Niego problemy z ilością paliwa w zbiorniku. No i jak się okazało, nie pomyliłem się. Na ostatnim okrążeniu wskakuję na P2 po wielkim pechu kolegi z toru.

Gratulacje, po raz kolejny dla Sebastiana za kosmiczny wyścig w jego wykonaniu. Gratulacje również dla wszystkich, którym wyścig udało sie ukończyć.

Mimo przejechania na treningach blisko tysiąca okrążeń nie spodziewałem się tak dobrego rezultatu w wyścigu oficjalnym. Także jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej w Sochi. Circuit de Barcelona-Catalunya to tor, na którym miałem już nie raz przyjemność jeździć także liczę że i tutaj uda się powalczyć w górnej części stawki.

Do zobaczenia na torze !
09/05/2017 - 17:00
Michal Strukowski
Michal Strukowski
User
Registration: 20/03/2017 - 17:49
Kwalifikacje: Tempo kwalifikacyjne zapowiadało się dobrze, niestety na najszybszym okrążeniu przez wypadnięcie poza tor straciłem ok. 3 dziesiątych sekundy, przez co nie udało się dostać do Q2.

Wyścig: Tempo i zużycie opon w wyścigu było satysfakcjonujące. Biorąc pod uwagę karę DT za poprzedni wyścig oraz drugą karę, którą dostałem podczas odbywania pierwszej (przejechałem linię pit z prędkością 82km/h :D ) -czyli łącznie 2 kary DT pod rząd- uważam, że 9 pozycja to w miarę dobry wynik. Kary były szczerze mówiąc niczym w porównaniu do faktu, że około 12 okrążenia urwało mi się mocowanie kierownicy przez blisko 30 okr. do końca kierownicę trzymał dociśniętą do stołu mój kolega (Pozdrawiam Karola :D).
Było trochę śmiechu i stresu, szczególnie, gdy przy uślizgach trzymanie przez kolegę kierownicy nic nie dawało, bo Force Feedback sprawiał, że kierownica latała po całym stole, a raz całkowicie została mi w rękach (całość przez FF odfrunęła od biurka).

Gratuluję wszystkim, którzy dojechali, gratuluję również podiumowiczom oraz mojemu Team Mate'owi Pawłowi M. uzyskania dobrego wyniku. Mam nadzieję, że do Hiszpanii dam radę załatwić skądś mocowanie do kierownicy, bo póki co nie mogę jeździć. Do zobaczenia na torze :)