GP Włoch - komentarze

05/09/2016 - 14:12
G Bulat
Grzegorz Bulat
User
Registration: 17/03/2013 - 21:26
Nie było transmisji więc zachęcam do komentowania.

Trening:
Co dzień coś tam jeździłem aby jakoś ustawić samochód.
W czwartek byłem zniesmaczony bo działy mi się cuda z tyłem bolidu. To raz ucieka w bok aby innym razem zablokować mi koła i wyspinować.
Sporo czasu siedziałem aby wyczaić co "mu się dzieje" w końcu w piątek i sobotę udało się co nieco poprawić ustawienia.

Kwalifikacje:
Hotów nie jeździłem prawie wcale, zrobiłem może z dwa okrążenia na pusto, no ale podczas kwalifikacji musiałem się spiąć aby coś ugrać. Ostatecznie P3 lecz niewiele brakło do P2.

Wyścig:
Startowałem z nagumowanej strony, lecz rozsądek nakazał mi spokojnie dojechać do T1 patrząc we wsteczne lusterka.
Udaje się utrzymać P3 i uciekać Pociskowi o kilka setnych sekundy i równocześnie gonić Adriana Kota i W Lukasa.
Praktycznie cały stint moja strata do Kota to niecałe dwie sekundy. Z tyłu coś się dzieje z pociskiem i Mikołaj Malicki go wyprzedza. Moje okrążenia są dość równe i cały czas staram się utrzymywać tempo.
Równocześnie z Adrianem zjeżdżamy do pitu na jedenastym okrążeniu po wymianę opon i dalej rozpoczynamy gonitwę.
Przez chwilę ląduje za mojego partnera z zespołu, ale odpuszcza trochę gazu na start-meta i pozwala mi swobodnie go wyprzedzić.
Bardzo dziękuję Paweł.
Cały mój drugi stint trzymam się blisko Adriana, lecz nie udaje mi się zbliżyć na tyle aby zaatakować.
Również na drugą wymianę opon zjeżdżamy w tym samym momencie, ale po wyjeździe dzieją się rzeczy których nie zapomnę na długo. Z Adrianem wyjeżdżamy za Mikołajem który jedzie na jeden stint i ma dość zużyte opony. Adrian dość mocno atakuję a ja czaję się tuż za jego tylnym skrzydłem raz po raz próbując atakować. W pewnym momencie Adrian popełnia błąd na dohamowaniu i delikatnie spinuje. Ratuje go moim przednim prawym kołem od którego się odbija i wraca na tor jazdy.
Druga próba mojego ataku zakończyła się powodzeniem, ale emocje dały za wygraną i zbyt mocno wciskam gaz o mało nie kończąc na bandzie, a Adrian mnie swobodnie wyprzedza.
Gdy po raz drugi dojeżdżamy do Mikołaja nie było już przelewek. Adrian atakował bardzo mocno a ja czaiłem się tuż za walczącą dwójką, również nękając Kota na dohamowaniach :)
W pewnym momencie nawet nie wiem co się dokładnie stało Adrian przelatuję tuż nad moim bolidem a Mikołaj sunie bokiem w Ascari a ja ląduję na P2. Od tego momentu odpuszczam aby dojechać na cennym P2.
Na trzy okrążenia do mety kończą mi się hamulce na tym kole które uratowało Adriana. Przerzucam balans hamulców na tył i delikatnie dohamowując czołgam się do mety. Na ostatnim okrążeniu Paweł Mrówka dojeżdża mnie na cztery dziesiąte sekundy, ale udaję się przekroczyć metę na P2.
Dla mnie był to niesamowity wyścig. Dziękuje chłopaki za dostarczenie takiej adrenaliny.
Edited by: G Bulat - Mon, 05/09/2016 - 14:15
05/09/2016 - 20:33
pocisk
User
Registration: 17/03/2013 - 15:09
Tyle w temacie

PS.
ktoś wie jak wymontować te zaczepy z G27?

06/09/2016 - 14:05
Adam Karkuszewski
Adam Karkuszewski
User
Registration: 29/10/2013 - 13:36
Chyba musialbys cala kiere rozkrecac

edit:

mialem racje ... #SZOK (musisz CALA G27 rozbebeszyc. CALA ... lol) #GREATDESIGN

https://www.ifixit.com/Guide/Logitech+G27+C-Clamp++Replacement/42311

tu masz step by step zeby wyjac i wymienic

watpie zeby mozna bylo kupic zamienniki. Tu jest opcja naprawy :D
Edited by: Adam Karkuszewski - Tue, 06/09/2016 - 14:10
06/09/2016 - 15:58
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
To powiem ci ze lepiej wmontowac uchwyty stolarskie i bedziesz mial spokoj, popatrz jak ja mamto zmontowane, na Pokaz jak grasz tam do deski przymocowalem modul a deske do biurka sciskam zaciskami stolarskimi.

Alfik/Wielebny

06/09/2016 - 16:05
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
Witam serdecznie wszystkich uczestnikow.
Q-Nawet nie bylo zle, moglo byc lepiej z czasem ale pozno zdecydowalem na start w wyscigu i start z pozycji 10 byl raczej dobry dla mnie.
R-Oczywiscie zaspalem, start z boxu spowodowal ze ominely mnie przygody i nerwowka.
Rorpedzalem sie i doganialem Brato i Smigla na kolejnych kolkach, udalo mi sie ich wyprzedzic, lecz po chwili Brato bedac szybszy odrobil pozycje. Po kilku bledach doganiam go i wyprzedzam, zrobilem sobie nawet niezly dystans pomiedzy nami. Glupota doprowadza do straty pozycji zjazd do PITU na naprawe i jeszcze zaliczam kare przejazdu przez PIT. Kolejny blad i znow zjazd na naprawe. Po tak dlugiej przerwie w startach musze powiedziec ze poszlo tak sobie, ale kontuzja jeszcze nie jest do konca wygojona, nastepnym razem mysle ze bedzie lepiej, pozdrawiam wszystkich serdecznie i do nastepnego razu.

Alfik/Wielebny

11/09/2016 - 10:56
pocisk
User
Registration: 17/03/2013 - 15:09
Adam Karkuszewski: Chyba musialbys cala kiere rozkrecac

edit:

mialem racje ... #SZOK (musisz CALA G27 rozbebeszyc. CALA ... lol) #GREATDESIGN

https://www.ifixit.com/Guide/Logitech+G27+C-Clamp++Replacement/42311

tu masz step by step zeby wyjac i wymienic

watpie zeby mozna bylo kupic zamienniki. Tu jest opcja naprawy :D

Dzięki Adam - zaczynam operacje przełożenia zacisków z Force EX do Log G27