GP Australii - Komentarze

1 2 3 >> Next
20/03/2016 - 23:59
Makatak
Kamil Anikiej
Administrator
Registration: 20/03/2013 - 18:05
Masakrycznie ciężki wyścig. Przygotowań nie miałem zbyt wiele, ale jakoś udało się zrobić limit, a dzięki mr_jaro miałem nawet jako takiego seta. Dzięki temu w kwalifikacjach nie byłem totalnie na samym końcu. Wywalczyłem 16 pozycję, która dawała szanse na walkę o top 10 w wyścigu.

Pierwszy start to była masakra, szkoda tej kraksy, bo bardzo dobrze wystartowałem, ale szybko skończyłem w ścianie. Po restarcie, który według mnie był słuszny, bo to co się tam stało to jakaś patologia była, już tak dobrze nie było. Udało mi się i tak zyskać kilka pozycji, ale start był zdecydowanie gorszy(albo przeciwnicy pojechali lepiej). Jeszcze na pierwszym bodajże okrążeniu walczyłem ze Śmiglem, który niestety nie zostawił mi miejsca i poleciał w bandę, mi na szczęście nic się nie stało. Początek wyścigu to była nieustanna walka z Mikołajem, Tazem i Byrem. Po jakimś czasie udało mi się wyprzedzić Mikołaja na początku trzeciego sektora, a później przez błąd Taza wyprzedziłem i jego, niestety tracąc przy tym pozycję na rzecz Byra. Nie byłem w stanie utrzymać tempa Byra więc starałem się oszczędzać opony. Zjechałem na pit-stop i tak nieco wcześniej niż bym chciał, ale nie miałem już opon i musiałem zjechać. Zmieniłem na mediumy z nadzieją, że uda się dojechać na 1 pit. W tej części rywalizacji wyścig przebiegał dla mnie dosyć spokojnie, starałem się przede wszystkim oszczędzać opony. Pod koniec wyścigu widziałem, że mam szansę na miejsce w pierwszej dziesiątce jeśli uda mi się dojechać na tych medach, więc spróbowałem i się o dziwo udało. Pod sam koniec wyścigu Marek próbował mnie wyprzedzić, ale mu się nie udało i zakończyłem na 9 pozycji.

Jestem całkiem zadowolony, wyścig na prawdę był fajny, ale ciężki. Mam nadzieję, że stawka się utrzyma przez sezon, bo była na prawdę fajna walka i dużo emocji. Danonak, mam nadzieję, że ogarniesz malowanie, skilla i internet na następny wyścig :P

21/03/2016 - 01:13
pocisk
User
Registration: 17/03/2013 - 15:09
@up:
Czym robisz screeny z widocznym widgetem track mapa?

21/03/2016 - 07:20
Makatak
Kamil Anikiej
Administrator
Registration: 20/03/2013 - 18:05
Przez Steam.

21/03/2016 - 08:29
G Bulat
Grzegorz Bulat
User
Registration: 17/03/2013 - 21:26
Przygotowania szły nie najlepiej. Nie miałem za dużo czasu aby konkretnie pojeździć. Mimo tego udało się złożyć stabilny setup.

Kwalifikacje: Stawka bardzo wyrównana i naprawdę trzeba się było mocno spiąć aby wykręcić dobry czas w takim tłoku jakim panował wczoraj na torze. Miałem wyłączone komunikaty i nie zwróciłem uwagi na flagę i ku zdziwieniu większości DQ po przekroczeniu liczby okrążeń. Mimo tego administracja przywraca czasy i ostatecznie ląduję na P3.

Start: Moim zdaniem trochę inauguracja sezonu nie wyszła. Przykro że ludzie z takim doświadczeniem nadal chcą wygrywać zaraz po zapaleniu zielonych świateł lub na T1 w godzinnym wyścigu. Gdy ruszam naglę mój bolid stawia bokiem i lecę do wyjazdu z pitu. Nawet nie miałem czasu nic zrobić, nawracam i chce się naprawić przejeżdżając całe okrążenie uszkodzonym autem. Po drodze widzę że nie tylko ja ucierpiałem, ale co zakręt stoi ktoś bokiem. Dostaje sygnał o czerwonej fladze. Zatrzymuje się i naciskam ESC.
Co się później okazuję, napięcia na starcie nie wytrzymał PLKris który po ruszeniu wjeżdża we mnie, a potem działa reakcja łańcuchowa. Moim zdaniem karambol na starcie był tak żałosny że aż śmieszny. Żądam przywrócenia ORANGE ZONE!

Drugi start: Tym razem obyło się bez przygód dla mnie i chyba dla większości. Utrzymuję P3 i jadę spokojnie na softach. Podczas wyścigu stwierdziłem że nie będę aż tak gonił i pojadę na jeden pit. No i się udało. Dzięki temu że zostałem dłużej na torze uniknąłem walki z innymi kierowcami. Jednie W Lukasa chwile udało się przytrzymać. Gdy A Kot miał do mnie około 3s starałem się przycisnąć aby nie mógł używać DRS-u w pewnym momencie koniec prostej start-meta wyjeżdża zielony bolid mr_jaro i stoi centralnie przed T1. Mocno zwalniam aby uniknąć kolizji i tracę sporo czasu. Zyskuję na tym Kot i dojeżdża do mnie na mniej niż 1 sekunde. Wiedziałem że na moich zużytych oponach Adrian wyprzedzi mnie w strefie DRS i tak też się stało.
Metę przekraczam na P3 co jest dość dobrym wynikiem jak na pierwszy wyścig.
Edited by: G Bulat - Mon, 21/03/2016 - 08:31
21/03/2016 - 09:31
Adam Karkuszewski
Adam Karkuszewski
User
Registration: 29/10/2013 - 13:36

miało być... to i jest ;P

pocisk: @up:
Czym robisz screeny z widocznym widgetem track mapa?

klawisz Print Screen ? :P
i "wklej" do Paint'a ?

Edited by: Adam Karkuszewski - Mon, 21/03/2016 - 09:39
21/03/2016 - 10:23
mr_jaro
Jarosław F.
Administrator
Registration: 16/01/2013 - 23:45
G Bulat: Żądam przywrócenia ORANGE ZONE!

Nie jest to konieczne w F1 kary są dużo większe niż w budach. Zresztą o konsekwencjach takiego czegoś było ostrzeżenie przed kwalifikacjami.

Co do mojego wyścigu cóż... inni na moim secie jadą kilka sekund szybciej :) Przez te całe zawirowania które spadło na mnie bo musiałem raz ustawić stawkę na gridzie według czasów w króciutkim czasie a dwa miałem przed sobą sytuacje które nigdy jeszcze nie widziałem tutaj miałem już rozkołatane nerwy co w konsekwencji przełożyło się na moją nerwowa jazde na pierwszych okrążeniach, stratę wielu pozycji i kończenie stintu na kwadratowych kołach. Potem jeszcze kilka błedów na szczęście bez kolizji i w efekcie odległe 17 miejsce. I tak sukces bo pierwszy raz w karierze ukończyłem Australie.

It's all about THE GAME

21/03/2016 - 10:49
PLkris
Kris Kaczmarkiewicz
User
Registration: 28/02/2013 - 19:48
Nie tak wyobrażałem sobie inauguracje sezonu 2016.
Przez wszystkie lata mojej kariery w simracingu nie przydarzyło mi się coś takiego co miało miejsce w pierwszym starcie. Tył wymknął się spod kontroli i się stało, próbowałem odbić ale nie mogłem nic już zrobić jak zaczepiliśmy się z Grześkiem kołami. Mój błąd ewidentnie. To co się stało później jest dla mnie szokiem i z tego miejsca chciałem wszystkich przeprosić. Choć myślę że niektórzy mieli czas na wyhamowanie.

Tak na marginesie - nie jestem kierowca idealnym, nie jeżdżę na pałę i nie chce wygrać wyścigu na pierwszym zakręcie jak to teraz się zaczyna podkreślać w niektórych wypowiedziach (przynajmniej tak to odbieram). Jeżdżę ostro ale fair a że błędy się zdarzają, kto ich nie popełnia? Jest to wpisane w ten sport i simracing.

Wyścigu nie będę opisywał bo tez nie za wiele mam do opisywania pojechałem to co umiałem i tyle.

Pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś
Kris
21/03/2016 - 10:51
Adrian Kot
Adrian Kot
User
Registration: 03/05/2014 - 16:11
Kwalifikacje: Niestety nie udało się zrobić czystego okrążenia przez spory tłok na torze, na gridzie zostałem chyba też źle ustawiony po tej sytuacji z dq , jak patrze na czasy z qalla powinienem startowac z p3 a startowalem z p5.

Wyścig : start spokojny chociaz troche zaspałem , ale ostatecznie nie stracilem żadnej pozycj. Później dojazd do t3 i starałem sie zaatakować Krisa od wew ale nie udało się. Z tej sytuacji chciał skorzystać Michal i zaatakował mnie od zew i chyba troche mu mało miejsca zostawiłem za co przepraszam na usprawiedliwienie dodam , że bralem prawy zakret od wew i mialem kiere skreconą na maksa i po prostu wiecej miejsca nie byłem wstanie zostawić. W dalszej części wyścigu cały czas jechałęm za Krisem i miałem spore problemy z wyprzedzeniem go , niestety traciłem tym samym też sporo czasu i można było już zapomnieć o lepszym miejscu niż p2. W końcu udało się go wyprzedzić i później już mogłem jechac dobrym tempem bo nie miałem nikogo przed sobą , czasami były problemy z dublowanymi kierowcami gdzie też traciło się sporo czasu , ale cóż takie są uroki wyścigów. Pod koniec wyścigu wiedziałem , że czeka mnie walka z G bulatem bo ten jechał na 1 pit , udało się go dogonić i wyprzedzić :) Ostatecznie p2 , niezły pocżatek sezonu , znacznie lepszy niż rok temu , oby w kolejnych wyścigach udało się jeszcze bardziej rozpracować set , Dzięki za wyścig i super relacje. Do zobaczenia w Bahrainie !
21/03/2016 - 11:19
Michal Byrczek
Michał Byrczek
User
Registration: 13/10/2015 - 09:00
oj działo się działo ! :)

Q w sumie ustrzeliłem swój najlepszy czas ale mogłem sie poprawić jeszcze za brakło mi wolnego toru ale coż takie uroki wyścigów.
Teraz coś napiszę do tych płaczków co dostali DQ i się rzucali czy Wy naprawdę nie widzieliście flagi w szachownice ?? Dla mnie żenada ale ok.
Decyzja Adminów pomimo wszystko słuszna i brawo za to. Co do zachowan kierowców którzy śmigali po torze na szachownicy to przemyślcie sobie wasze zachowanie.

Start do pierwszego wyścigu. Przejechałem może 25 metrów ;/ Nie będę sie znęcał nad Krisem on i tak swoje oberwał i oberwie ale dziwie sie że taki przecież zwolennik bezpiecznych startów robi coś takiego. Decyzja o czerwonej fladze słuszna i tak samo śmieszy mnie gadanie ludzi że to nie powinno być reseta bo nie realne itd że my przecież SYMULUJEMY ja się pytam co symulujemy? ta liga jest fantasy nie przypomina żadnej ligi F1 z żadnego sezonu więc o symulacji ani słowa.

Start do drugiego wyścigu Adrian bardzo zaspał ale umiejętnie mnie przyblokował na prostej i musiałem dać nawet po heblach w pierwszy zakręt wejście 2w może nawet 3W :D niestety na następnym zakręcie chłopaki dość wcześnie rozpoczęli hamowanie i musiałem się ratować skręcając naglę na zewnętrzną, biorę t3 max od zewnętrznej ale niestety zabrakło mi troszeczkę miejsca bo Adrian minimalnie ze szeroko pojechał ( spoko Adrian fajnie że to wszystko sobie wyjaśniliśmy na PM) w tym samym zakręcie prawie wyspinowałem i tutaj wielkie brawa na Marka bo świetnie zareagował i nie wjechał we mnie, jeszcze raz wielie brawa i podziękowania ode mnie bo przez Twoje wzorowe zachowanie nie dosżło do następnego karambolu.
Spadłem na P15 i później sporo fajnej walki której nie będę opisywał bo jednak do długo by gadać :) podziękowania dla Makataka, Szymona i Brato za świetną jazdę :)
aaA na koniec wielkie dzięki dla Adakara który świetnie sie spisał w roli inżyniera wyścigowego ! :)
PS chyba najlepsza transmisja jaka byłą do tej pory gratki Panowie !
21/03/2016 - 11:49
Adam Karkuszewski
Adam Karkuszewski
User
Registration: 29/10/2013 - 13:36
- GIMLI. Jak widzisz start do turn 1 na GP Australii na IRG World ?

1 2 3 >> Next