GP CHIN - 2015.04.12

14/04/2015 - 13:18
G Bulat
Grzegorz Bulat
User
Registration: 17/03/2013 - 21:26
Nikt nie chce rozpocząć tematu to ja zacznę.

QUAL: Celowałem w do pierwszej piątki i się udało. Jak się okazało tempo miałem dużo lepsze lecz nie mogłem poskładać idealnego okrążenia ze względu na temperaturę toru która była niższa niż na treningach. Ostatecznie ląduję na P4

RACE: Start nie należy do moich mocnych stron i dlatego zaraz po T1 kilku zawodników mnie wyprzedza. Pod koniec T1 dochodzi do kraksy a ja ją szczęśliwie omijam i ląduję na P2. Przede mną był tylko M Buko do którego traciłem 3,5s Pomyślałem że to jest moja szansa i rozpocząłem gonitwę. Niestety M Buko oddalał się co okrążenie o kilka setnych a moje tempo nie pozwalało bardziej przyspieszyć gdyż miałem na uwadze oszczędzanie opon. Trzeci Marek Cieślak zostawał w tyle wiec byłem w bezpiecznym miejscu mając czysty tor robiłem swoje kręcąc równe okrążenia. Po moim pierwszym stincie wyjeżdżam na P3 ponownie na softach goniąc kolegę zespołowego W Lukasa który podróżował na średniej oponie. Podczas dublowania mr_jaro niefortunnie dochodzi do kolizji między nami(za co chciałem go przeprosić) i tracę przednie skrzydło w połowie okrążenia. Jadąc na mój przymusowy pit tracę mnóstwo czasu i wyjeżdżam na P10 na średniej oponie.
Szczęście w nieszczęściu po kolizji nie mam nic uszkodzone i mogę cisnąć dalej. Przez cały wyścig miałem dwie świetne potyczki, jedną z brato który miał dużo wyższą prędkość na prostych i ciężko było go wyprzedzić, a drugą z PLkrisem który pod koniec wyścigu nie dawał za wygraną i starał się odebrać moją trzecią pozycję. Na mecie stawiłem się na P3 ze stratą do lidera 53s. Wyścig jeśli chodzi o mnie był świetny, gdyby jednak nie kolizja z mr_jaro mogło być jeszcze lepiej. Do zobaczenia na torze.
Pozdrawiam.
14/04/2015 - 15:01
M Buko
Mateusz "talib" Buko
User
Registration: 17/03/2013 - 02:32
@G Bulat w qual temperatura toru, przynajmniej u mnie, byla wyższa niz na treningach. Na treningach skakala miedzy 24 a 29 stopni, zas w qual mialem ponad 30.

Q - P1, osobisty rekord, gdyby nie jakies dziwne spowolnienie w s1 moze by urwalo nawet 0,4 sek
R - Start udany, dzięki zamieszaniu na T1 od razu uzyskałem przeszło sekundę przewagi nad resztą i praktycznie do mojego końca wyścigu kontrolowałem tempo, dzięki czemu mogłem przejechać na softach więcej kółek niż zakładałem, co dawało perspektywę krótszych 2 stintów na oponach medium, a co za tym idzie możliwość agresywniejszej jazdy. Niestety, złośliwość rzeczy martwych, dziwna sytuacja z Pociskiem i wyścig można było uważać za zakończony. Szkoda, bo jechało się super, taktyka też wydawała się optymalna, zużycie opon było ok, można było spokojnie dociągnąć to P1, no ale cóż...
14/04/2015 - 15:27
G Bulat
Grzegorz Bulat
User
Registration: 17/03/2013 - 21:26
M Buko: @G Bulat w qual temperatura toru, przynajmniej u mnie, byla wyższa niz na treningach. Na treningach skakala miedzy 24 a 29 stopni, zas w qual mialem ponad 30.

Kilka razy na treningach miałem ponad 31 stopni więc jak zeszło do 29 to jechało się inaczej ;)
14/04/2015 - 15:34
M Buko
Mateusz "talib" Buko
User
Registration: 17/03/2013 - 02:32
Ja Na treningach jedyne co uswiadczalem to na poczatku i pod koniec treningu 29, a w trakcie 24-25 :p
14/04/2015 - 22:32
Makatak
Kamil Anikiej
Administrator
Registration: 20/03/2013 - 18:05
Dobre tempo, nadzieje na pudło i ostatecznie przedziwna awaria silnika ;(

15/04/2015 - 00:04
Marek Cieslak
User
Registration: 20/08/2013 - 22:28
Jestem zadowolony ponieważ udało mi się dojechać do mety bez większych przygód i to na drugim miejscu. Z kwalifikacji byłem zadowolony z wyniku ponieważ wiedziałem że z czołówką nie miałem szans. Tym razem postanowilem że bede jechał wyscig ostrożnie i zachowawczo. Było troche walki i jeden spin ale inni popełniali także błędy. Po prostu cieszę się że w końcu ukończyłem wyścig po ostatnim pechu.

19/04/2015 - 10:35
mr_jaro
Jarosław F.
Administrator
Registration: 16/01/2013 - 23:45
Dojechałem. Pierwsze moje GP od listopada więc jest ok :p

It's all about THE GAME