IRG Formula 2020 GP BRAZYLII

16/11/2020 - 17:05
dadik
User
Registration: 29/10/2017 - 15:07
Dzięki za wczorajsze ściganie panowie ;)

U mnie weekend zgodnie z planem - w kwalifikacjach liczyłem na P2 i utrzymanie tego w wyścigu od startu do mety. Co prawda w sesji kwalifikacyjnej jeszcze mogłem urwać ok. 0,100 s , ale na wyprzedzenie Stepka i tak było to niewystarczające. Guma się trochę poprawiała więc zagrożenie było również ze strony Batona i Romana.

Pierwszy czysty stint w cieniu aerodynamicznym i DRS od Stepka ułożył mi wyścig. Kierowcy z tyłu mieli sporo walki co grało na naszą korzyść. Po pierwszym tankowaniu stało się jasne, że moim głównym rywalem jest Wojtek Klimek. I przyznam, że musiałem jechać naprawdę solidnie by nie dać się złapać. Na szczęście opony ilość paliwa w zbiorniku i tempo były lepsze niż w poprzednim GP i udało się dowieźć P2 i przypieczętować indywidualne pudło w generalce.

Jestem zadowolony bo wyścig bezbłędny. Na pewno można było szybciej uwinąć się na pit-stopach, pewnie nieco więcej wycisnąć z tempa wyścigowego, ale cały weekend oceniam jako mega mega pozytywny.

Na koniec tylko o palpitacje serca przyprawił mnie Tony3D swoim powrotem na tor... Na 71 okrążeniu cały mój wysiłek mógł pójść na marne. Odpuściłem ile mogłem i na szczęście bezpiecznie ominąłem rywala. Ale miałem gorąco!

WÓZ TRANSMISYJNY

Dzięki za transmisję i komentarz wyścigu. Byłem pewny, że nie było podobnie jak w Meksyku i niezwykle pozytywnie się zaskoczyłem odnajdując link na shoutbox. Do kibiców nie zdążyliśmy rozesłać, a kilku chętnych tam było do oglądania na żywo.
Edited by: dadik - Mon, 16/11/2020 - 17:10
17/11/2020 - 16:04
Bartosz Rozycki
Bartosz Różycki
User
Registration: 24/11/2018 - 21:01
Hej, kwalifikacje bardzo udane. Szczególnie w pierwszej części gdzie złożyłem naprawdę dobre okrążenie. Na miękkich już takiego czucia nie było i nie udało się złożyć idealnego lapa ale p3 to świetny wynik.

Start do wyścigu był dobry niestety na pierwszych okrążeniach trochę za bardzo skupiłem się na zawodnikach jadących za mną i wypadłem z DRS za dadikiem co kosztowało mnie utratę pozycji. Niestety za mną ścisk był duży i gdy podczas obrony próbowałem wrócić na idealną linię jazdy nie było już na niej miejsca i straciłem wiele pozycji. Trochę trwało zanim odzyskałem tempo.

Na drugi stint wyjechałem przed Wojtkiem i to była dobra wiadomość po stracie pozycji przed zjazdami do boksu. Niestety wyjechałem za Tonym3D, wyprzedzanie Tonego skończyło się kontaktem i dużym uślizgiem opon. Straciłem pozycję na rzecz Wojtka i sporo opon. Już wtedy wiedziałem, że dwa pity nie są dla mnie. Zacząłem cisnąć i odrabiać straty. Miałem sporo walki na torze w tym naprawdę zaciętą z Piotrkiem Sojdą. Spędziłem za nim 4 okrążenia i Michał Nizio dość mocno mi uciekł. W końcówce miałem szanse powalczyć z Michałem, kiedy już byłem w strefie drs popełniłem ogromny błąd, który mało nie skończył mi wyścigu na chwilę przed końcem. Na szczęście uratowałem się i dojechałem 7.

Nie jestem zadowolony z wyniku, za to wyścig miałem bardzo ciekawy co zresztą doskonale widać na transmisji. Dzięki panowie za fajne ściganie.

Wóz transmisyjny jak zawsze w tym składzie wykonał kawał dobrej roboty. DZIĘKI!