IRG Formula 2019 GP USA

04/11/2019 - 15:33
dadik
User
Registration: 29/10/2017 - 15:07
Siema,

Gratulacje dla team-mate'a za wygranie tegorocznych mistrzostw!
Kapitalna forma Stepek w ostatnich wyścigach - masz naturalną szybkość i zasłużyłeś!

Moje GP USA:

Szybkość uciekła mi gdzieś między 17, a 22. Testowalem sobie spokoknie i powinienem byc w Q szybszy przynajmniej o pol sekundy.
Tak przynajmniej wskazywały czasy z treningu. Po wejściu na serwer nie było nic - tempa, wyczucia, pewności za kierownicą.
Generalnie im późniejsza godzina tym trudniej utrzymać mi konkurencyjny rytm.

Planowałem przyjechać minimum w top 6. Występ jednak słaby.
Miałem kilka kontaktów na pewno ze Śmiglem i Alfikiem - mam nadzieję, że nigdzie mocno nie zawinilem.
Staram się jechać fair - więc jeśli gdzieś przekroczyłem przepisy to oczywiście zgłaszajcie ;)

Do zobaczenia na Interlagos. Tam postaram się napsuć wam więcej krwi.
04/11/2019 - 22:44
pocisk
Moderator
Registration: 17/03/2013 - 15:09
Przygotowania:
Ostatnio wpadłem w system Szymona, czyli wyrobienie limitu w niedzielne popołudnie i jazda. Udało się coś poskładać z seta z Silverstone i złapać w miarę sensowny feeling (szczególnie w S1)

Q: 11
Standardowo bez ćwiczenia hot-lapów, ale był potencjał na urwanie tych 0,3 - 0,5 s.

R: 7 M-H
Start zachowawczy, czysto w T1 i jechałem sobie spokojnie zaraz za Krisem. Plan był taki żeby oszczędzać ile się da mediumy a potem zobaczymy na co zmienimy (po głowie chodziły mi te softy). Po drodze jednak miałem sporo fajnej walki m.in. z Romanem, Dadikiem, Pawłem_K, Bartoszem Różyckim, co wpłynęło znacząco na zużycie opon. Podczas całego wyścigu popełniłem 1 błąd i wyspinowałem w 19-stce przez co spadłem kilka pozycji. Udało się wszystko nadrobić na torze i skończyłem tak jak było planowane zaraz za Krisem.
Podobał mi się wygrany pojedynek w boksach - wydaje mi się że Dadik miał naprawiane auto i przez to go wyprzedziłem. Chyba trochę przesadziłem z paliwem na starcie ~145 l i przez całą drugą część wyścigu jechałem dosyć zachowawczo na booscie 1 odkręcając tylko w momencie gdy ktoś się do mnie zbliżał, np. Paweł_K ;)
Ogólnie COTA bardzo ciekawy tor, fajnie było obserwować deltę jak poimo zużywających się opon szło z okr. na okr. poprawiać czas.

Gratulacje dla Pawła Mrówki (świetna taktyka) i nowego mistrza Daniela Stepkowskiego (fajnie było obserwować jak się rozpędzał przez cały sezon).
Specjalne podziękowania dla chłopaków ze studia IRG TV za klimatyczną transmisję: takich 3 jak was 2 to ani 1.
Szymon wrobił się niczym Andrzej Borowczyk - było słychać wyczuwalny dopływ elementu baśniowego.
Forlorn też niczym Yoda simracingu - na pytania wszystkie odpowiedź zna.
Makatak jak zawsze pełen wątpliwości, ale obraz w full HD ;)

Do zobaczenia na Interlagos - możecie nie trenować Friendly to wygrywa :)
Edited by: pocisk - Mon, 04/11/2019 - 22:46
05/11/2019 - 00:12
Bartosz Rozycki
Bartosz Różycki
User
Registration: 24/11/2018 - 21:01
Siema,
odkąd zobaczyłem mój bolid na plakacie pomyślałem, że to ten wyścig :D. Kwalifikacje zacząłem na miękkiej mieszance bo zawsze brakuje mi kilku dziesiątych do q2. Udało się awansować i złożyć niezłego łapa, co dało mi 7 miejsce na starcie.
W wyścigu udało się dobrze wystartować, pomogły problemy dadika, który wyczyścił mi lewą stronę. No i oczywiście przewaga miękkich opon. Od początku chciałem przycisnąć i wykorzystać opony na pierwszym stincie. Niestety utknąłem najpierw za brato na hardach, później za Pawełek K (chyba). Chłopaki z tyłu szybko dojechali i niestety zaczęły się problemy. Moje małe doświadczenie w jeździe w tłoku i walce na torze dały o sobie znać. Zrobiłem kilka błędów. Straciłem kilka pozycji. Ciężko mi było jednocześnie atakować i bronić. Gdy w lusterkach zrobiło się pusto chciałem docisnąć i trzymać się grupy, niestety na przegranych gumach postawiło mnię bokiem. Później na kwadratowych oponach kończyłem stint i pojechałem 3 okrążenia słabym tempem (mogłem zjechać szybciej). Po pierwszych zjazdach znów wylądowałem w środku walki na torze, niestety zawsze kilka metrów za kimś. Zdarzyło się kilka kontaktów za co wybaczcie. Ale chyba nie nabroiłem jakoś mocno (Roman mam nadzieję, że bez większych uszkodzeń) W ciągu wyścigu stoczyłem sporo ciekawych walk co będzie dla mnie cennym doświadczeniem na orzyszłość. Niestety zrobiłem też sporo błędów i straciłem zbyt wiele pozycji. Mimo to była to cenna lekcja i mój pierwszy wyścig, w którym cały czas byłem w walce. Dało mi to dużo funnu, a to najważniejsze.
Podziękowania dla wszystkich na torze i szczególnie dla chłopaków w studio. Jak zawsze dobra robota.
Gratsy Stepek! Idę po Ciebie ;)
Do zobaczenia w Brazylii, w końcu tor na, którym kiedyś już jeździłem:D
05/11/2019 - 07:54
dadik
User
Registration: 29/10/2017 - 15:07
pocisk: Do zobaczenia na Interlagos - możecie nie trenować Friendly to wygrywa :)

Baton urodził się na Interlagos ;) Infinity profilaktycznie wystawi Stepka żeby nieco pomieszać wam szyki.
05/11/2019 - 09:42
brato
Tomasz Grobelny
Moderator
Registration: 22/04/2013 - 12:59
W kwalifikacjach p5, z delty wynikało, że mogłem nawet jeden rząd bliżej startu stanąć ale niestety miałem jakieś problemy sprzętowe. Kilka mikrolagów i zapas uciekł. Niestety w trakcie wyścigu ponowne sprzętowe problemy spowodowały niezamierzone szturchańce z rywalami. Przepraszam za to bardzo. Pozycję oddałem i udało się ją odzyskać w cywilizowany sposób, walcząc na torze.
Start udany, nie zyskałem ale nie straciłem a tempo pozwoliło utrzymać za sobą kierowców na szybszej mieszance. Hardy, Hardy, Medium i pilnowanie tempa Krisa, to była strategia na ten wyścig. Cel zrealizowany, miałem jeszcze kilka tych sprzętowych ścinek ale już jechałem sobie samotny wyścig. Jedyne momenty emocji to kiedy Romek postraszył mnie jadąc pod prąd po swoich problemach.
Tempo było dobre, p5 w kwali, wynikach i najszybszym kółku podczas wyścigu, wygląda że więcej nie mogłem ugrać.
Dziękuję redaktorom za relację, faktycznie zwłaszcza na początku działo się tyle co w całym sezonie realnej F-1.
Ale ogarnęli chłopaki temat , wplatając ciekawe wątki. Brawo całe Studio IRG Formula.
05/11/2019 - 12:20
Bartosz Rozycki
Bartosz Różycki
User
Registration: 24/11/2018 - 21:01
dadik: Baton urodził się na Interlagos ;) Infinity profilaktycznie wystawi Stepka żeby nieco pomieszać wam szyki

Haha może i tak, ale to było sto lat temu. Na fr1 i z automatyczną skrzynią :p
Edited by: Bartosz Rozycki - Tue, 05/11/2019 - 12:22