Komentarze po Race of Istambul

20/05/2018 - 20:59
Gimcio
Mateusz Ataman
Administrator
Registration: 25/03/2013 - 14:39
Otwieram i zapraszam do komentowania :)
21/05/2018 - 00:09
przemek dychalski
Przemysław Dychalski
User
Registration: 07/01/2018 - 23:40
Niestety przez karę straciłem sporo czasu i możliwość walki o pozycję w pierwszej dziesiątce. Nie wiem czy to może przez jakiś błąd albo jak zwykle mój pech. Centralnie na końcu strefy limitu prędkości wyłączyłem speed limiter i dostałem kare. Możliwe że to przez pośpiech ale byłem praktycznie pewny iż przekroczyłem linię lub tylko na nią wyjechałem. Jednak z 18 po wyjeździe z aleji serwisowej udało mi się dojechać do mety na 13 pozycji. Przez mój strach iż skończy mi się paliwo przed metą, przyjechałem z czterdziestoma litrami zapasu.

Dychalski

22/05/2018 - 10:17
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
Registration: 15/06/2014 - 18:34
Kwalifikacje wypadły słabiej o jakieś 0,5 sekundy niż oczekiwałem, ale zanim dojechałem do T5 już byłem 3 pozycję wyżej - więc samym startem troszkę nadrobiłem.

Po kilku okrążeniach już wiedziałem, że będę się głównie ścigał z Andrzejem Kananowiczem gdzieś o P10-P11.
Gdzieś koło 15 okrążenia gdy tempo mi spadło, a będący za mną Andrzej nadrobił stratę i mnie wyprzedził wiedziałem, że jadąc na 1 pitstop będzie mi ciężko go pokonać i nie mając nic do stracenia zmieniłem strategię na 2 pitstopy.

Strategia na 3 stinty dawała poza tym dużo frajdy bo mając świeższe opony szybko się zbliża do rywali i więcej walczy.

Po ostatnim pitstopie miałem około 23 sekundy straty do Kanka i 15 okrążeń do końca. Cisnąłem "like a hell" i na około 5 okrążeń przed końcem zrobiło się 7 sekund straty i sprawa wydawała się otwarta. Gdy zobaczyłem Kanka w zasięgu wzroku na jednej z prostej, to przycisnąłem jeszcze mocniej ... i to był mój błąd.
Jazda driftem w jednym z zakrętów , straciłem chyba z 8% opon, zrobiły się flatspoty i był koniec rywalizacji.

Do tego przez to ciśnięcie okazało się, że nie zostanę zdublowany, a paliwo miałem wyliczone na -1lap ... więc jeszcze musiałem uważać na wskaźnik.

Ostatecznie P10 nie jest złe, a regularność w zdobywaniu punktów daje mi P7 w generalce na półmetku, choć ciężko będzie to utrzymać.