Zapowiedź Race of Norisring

Ostatnie wyścigi DTM ze względu na aurę w Europie odbywają się w coraz bardziej intensywnym deszczu - apogeum zostało osiągnięte na torze Salzburgring gdzie przez całą rundę w użyciu były opony Full Wet.


Mimo ciężkich warunków liczba DNF nie odbiegała od przeciętnej i nie było większych karamboli.

Podsumowując zarówno tą rundę jak i poprzednie można powiedzieć, że konsekwencja z jaką Maciej Bekas gromadzi punkty jest zabójcza dla pozostałych zawodników próbujących go gonić. Jedyna słabsza runda w wykonaniu Maćka to wyścigi na torze Sachsenring - w pozostałych rundach za każdym razem gromadził minimum 50 punktów. Do tego Maciek wyeliminował swoją największą słabość z sezonu SMP GT3 - czyli obecnie bardzo pilnuje track limits.

Nie inaczej było na Salzburgringu. Zwycięstwo w Sprincie (po karze czasowej dla D. Wasieńki - za cięcie szykany) oraz P2 w wyścigu głównym dały mu pokaźny zastrzyk punktów, a przy niespełnieniu wymogów regulaminowych przez Adama Karkuszewskiego (DQ) spowodowało, że przewaga M.Bekasa nad drugim zawodnikiem wynosi obecnie 90 punktów. Na dwa wyścigi przed końcem to bardzo dużo.

Na Salzburgringu nastąpiło również swoiste przebudzenie Zbigniewa Siary. Wreszcie pojechał rundę na miarę uczestnika WFG i z austriackiego toru zgarnął największą ilość punktów wygrywając R2. Przy okazji również połapał się, że w tej lidze bardzo przestrzega się track limits i to co pozbawiało go punktów we wcześniejszych wyścigach nie miało już miejsca. Obecnie to Zibi zajmuje właśnie miejsce P2 i wydaje się jedyną osobą, która może już praktycznie zagrozić zdobyciu mistrzostwa przez Maćka.

Jeśli jednak Maciek przypilnuje, aby obecna przewaga się utrzymała, ewentualnie aby nie spadła poniżej 75 punktów po wyścigu na Norisring - to zdobędzie on tytuł mistrzowski jeszcze przed ostatnią rundą.

Sytuacja w walce o pozostałe dwa miejsca na podium klasyfikacji generalnej jest jednak w pełni otwarta i nawet pięciu zawodników teoretycznie może o te dwa miejsca powalczyć.

Przed nami Norisring - tor o jednej szykanie prawo-lewo i dwóch nawrotach, tor wzbudzający tyleż emocji pozytywnych co i negatywnych, ale jest w kalendarzu i trzeba sprostać jego zdradliwej i bardzo wyboistej nawierzchni. Wstępne prognozy pokazują, że na razie nie zanosi się w trakcie weekendu na deszcz, ale z drugiej strony jest zbyt wcześnie aby miały te prognozy jakąś sensowną wartość.

Start kwalifikacji 21:00

Wyścig 1 o 21:30
Wyścig 2 ~22:00 (79 laps + FL)

Orange zone obowiązuje w sektorze 1

Proszę przeczytać regulamin ligi oraz wszystkie ogłoszenia administracyjne. Tam jest wszystko co wam potrzebne. Ale oto kilka najważniejszych rzeczy o których należy pamiętać aby nie popsuć wyścigu sobie, a przede wszystkim innym:

 • Nie zapomnieć odpalić IRG Toola przed wejściem na serwer - bo zostaniemy wyrzuceni z serwera. Uruchomiona również wtyczka DAQ. Obowiązuje wysłanie telemetrii po preQ, kwalifikacjach i wyścigu
 • W kwalifikacjach nie blokujemy tych na szybkim kółku. Jeśli popsuliśmy swoje okrążenie - też nie blokujmy innych.
 • Na starcie na prostej S/M nie zmieniamy linii jazdy bez upewnienia się, że mamy miejsce - to była główna przyczyna karamboli na full i mini races jeszcze przed dotarciem do T1
 • Pamiętamy o zasadzie 2W. Zostawiamy miejsce jeśli rywal zrównał swoją przednią oś z naszą tylną.
 • Tylko jeden raz możemy zmienić tor jazdy broniąc wewnętrzną. Przed następnym zakrętem możemy zjechać w kierunku zewnętrznej, ale zostawiamy rywalowi już miejsce na dohamowanie.
 • Powrót na tor z pobocza tylko gdy jesteśmy 100% pewni, że nikt nie nadjeżdża i nigdy prostopadle do toru - najlepiej ustawić się równolegle na poboczu i wtedy bezpiecznie wjechać na tor kontrolując co jest w lusterkach.
 • Jeśli wyspinujemy i zatrzymamy się na środku toru, blokujemy hamulce i nie pozwalamy autu się toczyć - NIGDY nie ruszamy dopóki tor nie będzie całkowicie pusty. Zawodnika, który jest unieruchomiony - łatwo ominąć nawet na środku toru. Zawodnik, który się porusza lub toczy jest nieprzewidywalnym "celem".
 • Pamiętamy o limitach wyjazdów
Qualification starts at 21:00

Race 1 at 21:30
Race 2 ~22:00 (79 laps + FL)


Orange zone applies in sector 1


First of all, you should read the rules and all administration annoucements. There is everything you need. But here are some important things to keep in mind not to spoil your own race or another driver's one:

 • Do not forget to run IRG tool before entering the server , in other case you will be kicked from the server.
  DAQ plugin should also be runnig. Telemetry data are obligatory after pre-qualification, qualification and race.
 • In qualifying outlap do not disturb another drivers on their fast lap. If you have spoiled your lap - do not retard others drivers as well.
 • At the start on start/finish straight do not change your driving line without making sure that there is a place for your car - it was the main cause of crashes on full and mini races.
 • Remember the main 2-wide principle. Leave the space if your opponent is next to you - at least his front wheels is 'neck and neck' to your rear wheels before a turn.
 • Only once we can change the driving line defending our position. Before the next bend, we can back towards the outside line, but you have to leave your opponent space for braking.
 • Back on track from grass/gravel only when you are 100% sure that no one ever comes up - the best way is to set your car parallel to the track and then safely enter the asphalt.
 • If you spin off and stop in the middle of the track, push the brakes and do not let your car to roll - NEVER move until the circuit is completely empty. A car which stand still is easy to get around, even in the middle of the track. The player who moves or rolls is an unpredictable aim.
 • Remember the track limits