Zapowiedź IRG GT 3 Race of Paul Ricard

Tajemniczy skrót HTTT dodany do nazwy toru Paul Ricard to High Tech Test Track 

Zbudowany w latch 70-tych XX wieku z inicjatywy Paul-a Riccard-a tor przeszedł gruntowny remont na początku nowego stulecia. Jego szerokie pobocza oraz rozbudowane zaplecze włączając w to własny pas startowy był najnowocześniejszą bazą dla testów poza sezonami różnych serii już w tamtym czasie. Uważany był za jeden z najbezpieczniejszych torów na świecie. Długa prosta MIstral sprawiała, że kierowcy osiągali tu prędkości ponad 330 km/h [rekord lat 80-tych 338 km/h w bolidzie Brabham-BMW z silnikiem 1000 KM (746 kW)] Powodowało to problemy z oponami i sinikami. Dobudowano szykanę skracającą prosta i zmniejszając maksymalne prędkości zwiekszono bezpieczeństwo.

Tor był areną zmagań różnych serii i w tym roku oprócz powracajacej F-1 odbywają się między innymi zawody: WTCC, Moto GP, FIA GT, 6 godzin Castellet

Zbigniew Siara po kolejnym pechu Daniela Stepkowskiego umocnił się na pozycji lidera, co wiecej Stepek stracił drugą pozycję w generalce na rzecz swojego zespołowego partnera Szymona Piwińskiego.

Po dobrym występie podczas 144 minutowego wyścigu na Spa Francorchsmps w Belgii swoje pozycje wyraźnie poprawili Tomasz Wach oraz Piotr Wojdyło.  Sezon idzie ku końcowi, na ekranach telepatrzydeł kopanie piłki o Puchar Świata a na dworze pogoda zachęcająca do odwiedzania ogródków nie koniecznie działkowych. Jak tu znaleźć czas na trening ? - to pytanie zadają sobie być może kierowcy. Niestety nie pomożemy ;)

To już przedostatnia runda sezonu IRG GT3, więc kto ma zamiar powalczyć o poprawę lokaty lub utrzymanie swojej pozycji powinien jak to się mówi spiąć pośladki i walczyć o każdy punkt.

Relacje z tego wyścigu obejrzeć będzie można jak zwykle na kanale Motogames Tv, oraz https://www.twitch.tv/nitjsefni zapraszamy wiernych kibiców a jeżeli ktoś wybierze piłkę gniewać się nie będziemy. Dalej robimy swoje tak jak potrafimy najlepiej.

 

 

Kategoria: 

Comments

pocisk's picture

Ładna grafika