Zapowiedź GP Węgier IRG Formula 2017

Ostatnia przedwakacyjna runda pierwszej części sezonu IRG Formula 2017 rozegrana zostanie u naszych "bratanków" od szabli i szklanki. Wspomniany w tytule tekst pochodzi, a no właśnie to zadanie dla naszych widzów i forumowiczów. Kto zgadnie skąd ten tekst? Odpowiedzi prosimy podawać podczas transmisji na kanale Motogames TV.

Tor bardzo techniczny, powstał w latach 80-tych XX wieku za namową węgra Thomas-a Rahonyi współpracującego przy organizacji GP Brazylii z Bernie-m Ecclestone.

Wąska nitka wije się z zakrętu w zakręt i tylko krótka prosta S/M ze strefą DRS może dać możliwość bezpiecznego wyprzedzania. Tak oficjalnie mówi się o tym obiekcie. Ale przewrotnie właśnie tu mieliśmy już nie raz świetne widowisko. Walka o pozycję z innymi i walka o przetrwanie z samym sobą, to będą murowane atrakcje w tym wyścigu.

 

Okrążenie toru Hungaroring z Makatakiem:

W klasyfikacji generalnej bez wiekszych zmian, na czele wciąż niepokonany Sebastian Kosmala. Za jego plecami na 2-giej pozycji umocnił się Adrian Kot, a na 3-ci stopień podium awansował Paweł Mrówka, wyprzedzając zaledwie o 9 pkt. Szymona Piwińskiego. Zespołowo z bezpieczną przewagą lideruje Patriot Racing Team, jednak walka o dalsze pozycje podium jest bardziej wyrównana: F1 Phenomena utrzymuje 2-gie miejsce, a magiczną granicę 200 pkt. udało się jeszcze przekroczyć dwóm zespołom: Scuderia PaulMike i Killaz Motorsport.

Na Węgrzech jednak ten stan rzeczy może szybko ulec zmianie - wszak obiekt to wyjątkowy, a stawka zawodników, mówiąc obrazowo, powiększa nam się z szybkością pędzącego bolidu F1, wprostproporconajlnie do licznych informacji o powrocie Kubicy do F1.  Trzymamy kciuki za naszego mistrza i życzymy mu udanych testów na Hungaroringu gdzie oficjalnie zaliczył swój (jakże emocjonujący) pierwszy start w wyścigu za sterami auta F1. Kto pamięta który wtedy przyjechał na metę i ile punktów zdobył w swoim debiucie Robert?

Zapraszamy naszych kierowców do treningów bo nigdy ich za wiele oraz próbnych startów podczas wyścigów "mini race".

Najszybsze czasy weekendu zawsze możecie sprawdzić  w zakładce "hot lap": http://irg-world.com/hots/19

Pojawił się też nowy element statystyk - ranking stintów, gdzie można się przekonać, który z zawodników dysponuje lepszym tempem podczas długich przejazdów: http://irg-world.com/stints/19

Już w najbliższą niedzielę 30 Lipca o godz 21:00 na kanale naszego partnera Motogames TV będzie można znów na żywo obejrzeć relację z simracingowych zmagań naszych zawodników. Zapraszamy.

GP w liczbach:

Tor:Hungaroring

Długość pętli: 4,381m

Dystans wyścigu: FL + 53 okrążenia

Liczba zakrętów: 14

Mieszanki dedykowane: Super Soft / Soft / Medium

Zużycie opon: średnie / wysokie

Strefy DRS: 2 - prosta S/M i po nawrocie za zakretem nr 1

(1 punkt detekcji DRS przed zakrętem nr 14)

 

Choć teraz nad torem panują idealne warunki, na niedzielny wieczór synoptycy przewidują możliwość burz z opadami deszczu, warto śledzić najnowsze wskazania meteo:

 

Plan weekendu / Race Weekend:

Sunday - UTC+1 time of the schedule (21:00 in Warsaw)
20:30 Practice session
21:00 Qualify 1 (15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 minutes)
21:30 Warmup (5 minutes)
21:35 Official race (53 Laps) + FL
23:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Server name: 
IRG_Formula#1 (open 24/7)
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join: http://irg-world.com/for-new-ones

 

Kategoria: 

Comments