Zapowiedź GP Kanady

Szybki skok w bok z Europy na kontynent północnoamerykański czyli GP Kanady na torze imienia Gilles-a Villeneuve. Ten tor znany wszystkim miłośnikom królowej motorsportu zarówno z wypadku w 2007 jak i jedynej wygranej naszego rodaka Roberta Kubicy w 2008 roku . 

Po ciężkim wyscigu w Monaco kierowcy pilnie już przygotowują się do kolejnego niedzielnego GP, 55 szybkich kółek i szachownica na mecie to cel każdego z nich. Każdemu z kierowców życzymy jak najmilszych wrażeń i zachęcamy do wzmożonych treningów. Planowany był tor przygotowany pod DX11 przez Studio niestety był pełen błędów i wrócilismy do wersji zeszłorocznej. 

Póki co Sebastian Kosmala nie znalazł w tym sezonie rywala. We wszystkich wyścigach zwyciężał i z kompletem 175 punktów przewodzi stawce kierowców, drużynowo wraz ze swoim zespołowym kolegą Pawłem Mrówka też prowadzą w klasyfikacji.

Circuit Gilles-a Villeneuve to bardzo szybki obiekt, większość toru pokonuje się płynnie poza ciasnym nawrotem Hairpin i wolniejszymi zakretami 3 i 7.  Ale niech nie zwiedzie nikogo ten charakter, mamy tu bandy i sporo nierówności, trzeba zadbać o hamulce i pamiętać o zużyciu paliwa.

Zapraszamy na relację z tego Grand Prix, https://www.twitch.tv/nitjsefni  czyli Andrzej oraz Sobol dołożą wszelkich starań aby zrelacjonowac wszystkie sytuacje podczas tego wyscigu.

Plan weekendu / Race Weekend:

Sunday - UTC+1 time of the schedule (22:00 in Warsaw)
21:30 Practice session
22:00 Qualify 1 (15 minutes)
22:15 Qualify 2 (10 minutes)
22:30 Warmup (5 minutes)
22:35 Official race (55 Laps) + FL
24:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Server name: 
IRG_Formula#1 (open 24/7)
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join: http://irg-world.com/for-new-ones

Synoptycy spodziewają się przynajmniej deszczu a możliwe są też ulewy.

 

Kategoria: