Zapowiedź GP Brazylii IRG Formula 2017

Przedostatnia runda pasjonującego seonu IRG Formula 2017 rozegrana zostanie na torze Autodromo Jose Carlos Pace, w São Paulo czyli Brazylii.

Obiekt dobrze znany zagorzałym kibicom F1 i lubiany przez wielu kierowców położony jest pomiędzy dwoma podziemnymi jeziorami, stąd też jego nazwa - Interlagos.

Pierwsza wersja toru powstała w latach 30-tych ubiegłego wieku. Potem podczas modernizacji toru Ayrton Senna został zaproszony do współpracy i między innymi jemu zawdzięczamy zmianę zakrętu Turn One na dwa szybkie Senna Esses t-1 i t-2 oraz kilka ciasnych zakrętów w sektorze drugim o różnym stopniu trudności.

Poprzednie wersje toru miały bardzo nierówną nawierzchnię i sprawiało to spore problemy kierowcom, ale po jej wymianie w 2014 roku można śmielej pokonywać pętlę w poszukiwaniu limitu.

Ciekawą charakterystykę tego brazylijskiego toru najlepiej podsumowuje techniczny guru Sky Sports i F1 Racing - Pat Symonds:

"Przy zaledwie 4,3 km długości to jedna z najkrótszych pętli w kalendarzu, ale w żadnym stopniu nie zmniejsza to skali wyzwania.  Tor ma bardzo zróżnicowaną charakterystykę: kręta środkowa sekcja rozdziela dwa sektory, w których dominują długie proste. Na nich potrzebna jest wysoka prędkość maksymalna, podczas gdy  w środkowej partii kręta, ciasna i wąska sekwencja premiuje wyższy docisk. Dlatego przy dobieraniu ustawień trzeba postarać się o kompromis - zwłaszcza pod kątem wyścigu, bo najlepsze miejsca do wyprzedzania to hamowanie na końcu długiej prostej startowej. Dlatego często ustawia się samochód z myślą o wyższej prędkości maksymalnej, a nie o idealnym czasie okrążenia.

Jedna z najdłuższych alei serwisowych, może sugerować pokaźną stratę czasu przy zjeździe, ale w rzeczywistości pomniejsza ją ominiecie 3 pierwszych zakrętów przy wyjeździe. Ustawienia pod kątem atakowania lub obrony w trakcie wyścigu zmuszają kierowców do odważnej jazdy, co z kolei zapewnia wysoki poziom emocji." 

Sporo emocji mieliśmy chociażby podczas ubiegłego sezonu: w arcy tródnych warunkach pogodowych najlepsi kierowcy z Maxem Verstappenem na czele dali popis wyścigowej jazdy. Jak będzie w tym roku? Synoptycy zapowiadają deszcz w piątek i do południa w sobotę, reszta weekendu ma być sucha, ale jak to bywa w Interlagos - deszcz może spaść nieoczekiwanie w każdej chwili. 

Sytuacja w lidze IRG:

Laureat poprzedniego roku - Adrian Kot ponownie potwierdził swoją mistrzowską formę i wygrał również w tym sezonie - gratulujemy!

Rewelacja poczatku sezonu - Sebastian Kosmala powalczy z Szymonem Piwińskim i Pawłem Mrówką o 2 i 3 miejsce na podium. W puli jest wciąż 60 pkt do zdobycia więc wszystko jeszcze może się wydarzyć. 

W niedzielny wieczór czeka nas więc ciekawy spektakl, czy będzie to rytmiczna samba? A może będzie to bardziej Capoeira? 55 okrążeń + FL to dystans, który dzieli od startu do mety śmiałków stających na "polu walki".

Kibiców jak zwykle zapraszamy na emocjonującą relację na żywo, na kanale > MotogamesTv < którą poprowadzi znany wszystkim Paweł Sobolewski z gośćmi.

 

GP w liczbach:

Tor: Autódromo José Carlos Pace
Długość pętli: 4309 m
Dystans wyścigu: FL + 55 okrążeń
Mieszanki dedykowane: super soft / soft / medium
Zużycie opon: wysokie
Zużycie hamulców: średie
Zużycie silnika: wysokie
Przewidywana liczba pit-stopów:  2 / 3

 

Plan wyścigu:

21:00 – zbiórka / training 
21:10 – kwalifikacje / qual
21:25 – warmup
21:30 – start wyścigu / race start

Server name: 

›› IRG_Formula#1 ‹‹ (open 24/7) - race server
›› IRG_Formula#2 ‹‹ 
(open 24/7)

How to join > http://irg-world.com/for-new-ones <

 

 

 Start kwalifikacji 21:10
Wyścig o 21:30

Orange zone obowiązuje w 1 okr.

Proszę przeczytać regulamin ligi oraz wszystkie ogłoszenia administracyjne. Tam jest wszystko co wam potrzebne. Ale oto kilka najważniejszych rzeczy o których należy pamiętać aby nie popsuć wyścigu sobie, a przede wszystkim innym:

Nie zapomnieć odpalić IRG Toola przed wejściem na serwer - bo zostaniemy wyrzuceni z serwera. Uruchomiona również wtyczka DAQ. Obowiązuje wysłanie telemetrii z wyścigu.

W kwalifikacjach nie blokujemy tych na szybkim kółku. Jeśli popsuliśmy swoje okrążenie - też nie blokujmy innych.

Na starcie na prostej S/M nie zmieniamy linii jazdy bez upewnienia się, że mamy miejsce.

Pamiętamy o zasadzie 2W. Zostawiamy miejsce jeśli rywal zrównał swoją przednią oś z naszą tylną.

Tylko jeden raz możemy zmienić tor jazdy broniąc wewnętrzną. Przed następnym zakrętem możemy zjechać w kierunku zewnętrznej, ale zostawiamy rywalowi już miejsce na dohamowanie.

Powrót na tor z pobocza tylko gdy jesteśmy 100% pewni, że nikt nie nadjeżdża i nigdy prostopadle do toru - najlepiej ustawić się równolegle na poboczu i wtedy bezpiecznie wjechać na tor kontrolując co jest w lusterkach.

Jeśli wyspinujemy i zatrzymamy się na środku toru, blokujemy hamulce i nie pozwalamy autu się toczyć - NIGDY nie ruszamy dopóki tor nie będzie całkowicie pusty. Zawodnika, który jest unieruchomiony - łatwo ominąć nawet na środku toru. Zawodnik, który się porusza lub toczy jest nieprzewidywalnym "celem".

Pamiętamy o limitach wyjazdów.

 


Qualification starts at 21:10
Race at 21:30

Orange zone applies on all 1st lap.

First of all, you should read the rules and all administration annoucements. There is everything you need. But here are some important things to keep in mind not to spoil your own race or another driver's one:

Do not forget to run IRG tool before entering the server, in other case you will be kicked from the server. 
DAQ plugin should also be runnig. Telemetry data are obligatory after race. 

In qualifying outlap do not disturb another drivers on their fast lap. If you have spoiled your lap - do not retard others drivers as well.

At the start on start/finish straight do not change your driving line without making sure that there is a place for your car - it was the main cause of crashes on full and mini races.

Remember the main 2-wide principle. Leave the space if your opponent is next to you - at least his front wheels is 'neck and neck' to your rear wheels before a turn.

Only once we can change the driving line defending our position. Before the next bend, we can back towards the outside line, but you have to leave your opponent space for braking.

Back on track from grass/gravel only when you are 100% sure that no one ever comes up - the best way is to set your car parallel to the track and then safely enter the asphalt.

If you spin off and stop in the middle of the track, push the brakes and do not let your car to roll - NEVER move until the circuit is completely empty. A car which stand still is easy to get around, even in the middle of the track. The player who moves or rolls is an unpredictable aim.

Remember the track limits.

Kategoria: