Zapowiedź GP Japonii IRG Formula 2017

Już po raz 15-ty w sezonie IRG Formula 2017 kierowcy staną na starcie do zmagań o cenne punkty. Adrian Kot , który zyskuje w drugiej części sezonu i po wyprzedzeniu Sebastiana Kosmali w punktacji kierowców zdobył cenne punkty na torze w Malezji. Teraz jego przewaga wzrosła do 41 pkt, przypominamy, że liderujący Sebastian Kosmala stracił punkty w Malezji po awarii kierownicy, poprzedzający Malezje tor ( 13 -ta runda w sezonie) na torze w Austin też nie przyniosła mu ani jednego punktu . Straty można jeszcze odrobić, potrzebna jest pełna koncentracja i omijanie pechowych sytuacji.

Nie mniej ciekawie jest w walce o najniższy stopień podium, Paweł Mrówka odskoczył od goniacego go Szymona Piwinskiego na 11 punktów. O niższe pozycje walczy kilku kierowców i nikomu nie zabieramy nadziei na poprawę swoich pozycji.

Miejsce do walki o coraz cenniejsze punkty jest wyjątkowe, Suzuka International Circuit to niesamowity obiekt, jedyny w sezonie Formuły 1 tor, który opisany jest w kształt ósemki. Zadbanie o temperatury opon w krętych zakrętach 1-go sektora i precyzyjna jazda na limicie w szybkich zakretach to zdaje się klucz do sukcesu. Ważne będą kwalifikacje, bo wyprzedzanie na tym torze nie jest najłatwiejsze. Jeżeli w to wszystko wrzucimy jeszcze warunki pogodowe, które mogą nieźle namieszać mamy przepis na idealny wieczór pełen emocji.

Patrząc na historię tego obiektu, to niejednokrotnie i w realnej Formule 1 mieliśmy tu dużo emocji, Suzuka często kończyła sezon i tu właśnie wyłaniany był Mistrz Świata królowej motorsportu. Tor powstały w latach 60-tych XX wieku jako testowy obiekt Hondy był świadkiem strzelających najmilej dla ucha korków szampana. Niestety był też świadkiem śmierci młodych kierowców, tu w 2014 roku po dwudzistu niemal latach bez wiekszych zdarzeń Jules Bianchi 25-letni kierowca wpadł w poslizg na mokrej nawierzchni i uderzył z siłą około 254 G w dźwig. Zmarł w rodzinnej Nicei po 9 miesiącach od tego wypadku.

 

Okrążenie toru Suzuka z Michałem Nizio:

Video by Wojciech "Danonak" Osadowski:

https://twitter.com/Osadowski_W 

 

Dane toru:
Długość pętli: 5807 m
Dystans wyścigu: FL + 40 okrążeń
Liczba zakrętów: 18
Liczba dohamowań: 10 (4 mocne)
Mieszanki dedykowane: soft / medium / hard

 

Kibiców jak zwykle zapraszamy na emocjonującą relację na żywo, na kanale > MotogamesTv < którą poprowadzi znany wszystkim Paweł Sobolewski z gośćmi.

Server name: 

IRG_Formula#1 (open 24/7) - race server
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join > http://irg-world.com/for-new-ones <

Kategoria: