Zapowiedz GP Japonii

Już w tą niedzielę odbędzie się czternaste GP sezonu IRG Formula 2016

Skręcony w kształcie ósemki japoński tor pod względem trudności ustępuje bardzo niewielu obiektom. Szybkie zakręty, zwłaszcza słynny 130R, wymagają niemałej odwagi; z kolei szykany oraz długie nawroty, jak Spoon, premiują precyzyjnie i późno hamujących kierowców. Bardzo ważne na tym torze są osiągi i możliwości silnika oraz odpowiednie zestopniowanie skrzyni biegów, a także balans samochodu w zakrętach.

 Ostatni wyścigł padł łupem Adriana Kota i zbliżył się nam wicelider do W Lukasa na 5 pkt straty. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej należy do Ptasiora który posiada 68 pkt przewagi nad G Bulatem.
Kierowcy muszą zadbać o opony, a temperatury na nich mogą w zakrętach wzrosnąć nawet do 160 stopni. Nie lada wyzwaniem będzie utrzymanie się w za tylnym skrzydłem rywala w dwóch pierwszych sekrotach, trzeci natomiast jest idealny do podjęcia ataku.
W hot lapach dominuję nam lider klasyfikacji W Lukas. Świętną formę prezentuję nam Adrian Kot który jest drugi i utrzymuję niewielką stratę do lidera.
Spodziewamy się ogromnych emocji podczas kwalifikacji oraz samym wyścigu. Końcówka sezonu tuż tuż, a determinacja kierowców co raz większa aby zdobyć jak najwięcej pkt.Dane toru:
Długość pętli: 5807 m
Dystans wyścigu: FL + 35 okrążeń
Liczba zakrętów: 18
Liczba dohamowań: 10 (4 mocne)
Mieszanki dedykowane: soft / medium / hard

 

 

Kategoria: 

Comments

pocisk's picture

Czy nasza pogodynka przewiduje opady deszczu? :)