Zmiany w regulaminie F1

Aby zmniejszyć zamieszanie przed gp i dać trochę wytchnienia osobie pilnującej GP, z dniem dzisiejszym następuje modyfikacja punktu regulaminu F1: 6.3, który od tej chwili brzmi:

6.3. Warunkiem uczestnictwa w "Official Race" jest przejechanie 25 okrążeń pomiarowych. Limit należy osiągnąć do końca prekwalifikacji (pół godziny przed startem kwalifikacji).  W przypadku uczestnictwa w wyścigu bez wymaganego limitu, zawodnik z automatu otrzymuje DQ.  Stan okrążeń można sprawdzić na stronie po każdej sesji.

Dodatkowo informujemy, iż administrator pilnujący GP będzie mógł zezwolić na dokończenie limitu po tym okresie tylko jeżeli osobie zabraknie 1 okrążenia do limitu, w innym wypadku, wszelkie próby proszenia o możliwość dokręcenia kolejnych okrążeń zakończą się niepowodzeniem. Limit nie jest wielki więc na prawdę nie musicie zostawiać sobie tego na ostatnią chwilę.

Administracja IRG

Kategoria: 

Comments

Moim skromnym zdaniem lepiej by było zamknąć liczenie kółek przed preq. W tym momencie wiadomo by było ile osób pojedzie i czy jest sens jechać preq. Ostatnio dość często się zdarza, że preq to jedziemy właściwie dla formalności zamiast np. przejechać jakieś miniacze. 

 

No i chyba najmocniejszy argument, by zamykać liczenie przed: czego pies się nie naje, tego się nie naliże

 Kręcenie kółek 2 godziny przed wyścigiem to nie dowód na to, że człowiek bezpiecznie pojedzie GP

 Jeśli ktoś nie znalazł czasu wcześniej, to małe prawdopodobieństwo, że będzie przygotowany.

Nie mogę edytować...

 

No i sesja preq służy do tego by kręcić kółka prekwalifikacyjne, a nie limit. Z samego charakteru tej sesji moim zdaniem wynika, że liczenie powinno być zamknięte przed nią.

mr_jaro's picture

Nie. Na preq można jeszcze dokręcać limit i to się nie zmieni. Na preq możesz wejść na 5 minut zrobić okr i wyjść a na 2k jeździć miniacze. To jest wolna sesja jedyne co robi to to, że jej czasy są brane pod uwagę gdyby się okazało, że zbyt wielu chce przyjść na gp.