Zapowiedz GP Wielkiej Brytanii

     Pomimo rozpoczęcia wakacji królowa motosportu nie zwalnia tempa. Po dwóch tygodniach przerwy kierowcy powracają na legendarny tor Silverstone, który jak co roku wzbudza ogromne emocje. Zanim przejdziemy do tego, co będzie się działo w niedzielę, powspominajmy przez chwilę ostatni wyścig na austriackim Red Bull Ringu.

     Te zawody z pewnością dobrze wspomina Dominik Sawicki, który okazał się bezkonkurencyjny wygrywając z przewagą niemal 30s nad drugim Pociskiem i trzecim Targo. Kierowca Angry Boars wskoczył dzięki temu na pozycję lidera klasyfikacji kierowców, a dzięki solidnym punktom przywiezionym przez jego partnera z zespołu Michała Omelana (P5), umocnilisię również w klasyfikacji konstruktorów na pozycji lidera. Na plus ten wyścig zaliczy z pewnością czwarty Kris Kaczmarkiewicz (startował z 15. pola!), a na minus Ptasior, który startował z drugiej linii.

     Tor Silverstone powstał w 1948 roku na terenie bazy bombowców z czasów drugiej wojny światowej i zalicza się do jednych z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na świecie. To tutaj rozegrano pierwsze GP w 1950r. Pętla jest jedyna w swoim rodzaju: długie odcinki z gazem do podłogi zakończone są miejscami dogodnymi do wyprzedzania, a super szybkie zakty Copse, Maggots i Becketts dostarczają niesamowitych wrażeń. Kluczem do sukcesu będzie tutaj odpowiedni balans bolidu w szybkich łukach oraz wysoka prędkość maksymalna na prostych. Odpowiedź na pytanie, kto najlepiej przygotował się do tego wyścigu poznamy w niedzielę późnym wieczorem. Już teraz serdecznie zapraszamy!!!

 

Wiktor Smolarczyk

 

 

Kategoria: