Zapowiedz GP Rosji

     Przyszedł czas na pierwszy i zarazem ostatni debiut toru w tegorocznym sezonie F1. GP Rosji odbędzie się na nowo pobudowanym torze niedaleko byłej wioski olimpijskiej w Soczi. Tor ten jest częściowo torem ulicznym. Jego charakterystycznymi elementami są zakręty osiągające 90 stopni oraz bardzo długi lewy zakręt. Według kierowców jest podobny do toru w Valencji.

     W klasyfikacji generalnej na 4 wyścigi przed końcem sezonu sprawa pierwszego miejsca jest już praktycznie rozstrzygnięta. Dominik Sawicki ma przewagę nad drugim w generalce pociskiem 478 punktów i tylko jego wielki pech może sprawić że nie zdobędzie w tym sezonie mistrzostwa. Walka o pierwszą trójkę w której jest jeszcze Ptasior będzie jednak dużo bardziej zacięta, gdyż różnice punktowe nie są tak duże, aczkolwiek pocisk na razie utrzymuje bezpieczną przewagę w walce o wicemistrzostwo.

     Walka o mistrzostwo w generalce konstruktorów będzie dużo bardziej zacięta. Prowadzące teamy Angry Boars, Friendly F1 Team i Crazy F1 Team mieszczą się w 335 punktach. Kolejne teamy mają duża stratę do prowadzącej trójki. Tutaj o losach zadecydować może każde potknięcie.

     Kończąc zapraszam wszystkich na dalszy trening i na start w najbliższym GP. Powodzenia!

Kategoria: