Zapowiedz GP Brazylii

"Przy zaledwie 4,3 km długości to jedna z najkrótszych pętli w kalendarzu, ale w żadnym stopniu nie zmniejsza to skali wyzwania.  Tor ma bardzo zróżnicowaną charakterystykę: kręta środkowa sekcja rozdziela dwa sektory, w których dominują długie proste. Na nich potrzebna jest wysoka prędkość maksymalna, podczas gdy  w środkowej partii kręta, ciasna i wąska sekwencja premiuje wyższy docisk. Dlatego przy dobieraniu ustawień trzeba postarać się o kompromis - zwłaszcza pod kątem wyścigu, bo najlepsze miejsca do wyprzedzania to hamowanie na końcu długiej prostej startowej. Dlatego często ustawia się samochód z myślą o wyższej prędkości maksymalnej, a nie o idealnym czasie okrążenia.

Jedna z najdłuższych alei serwisowych, może sugerować pokaźną stratę czasu przy zjeździe, ale w rzeczywistości pomniejsza ją ominiecie 3 pierwszych zakrętów przy wyjeździe. Ustawienia pod kątem atakowania lub obrony w trakcie wyścigu zmuszają kierowców do odważnej jazdy, co z kolei zapewnia wysoki poziom emocji." - Pat Symonds F1 Racing

A u nas rywalizacja nadal jest zacięta. Pomimo tego iż indywidualnego zwycięzce znamy oraz, że znamy również wicemistrza, którym został pocisk, walka o p3 oraz w klasyfikacji jest dalej zacięta. O p3 walczy powiem aż 5 kierowców, natomiast w klasyfikacji generalnej konstruktorów wygląda na to, że walka o mistrzostwo między dwoma prowadzącymi teamami bedzie trwała do końca sezonu. A teraz nie pzoostaje mi nic innego jak pogratulować wicemistrzostwa pociskowi, a wszystkich pozostałych zaprosić na GP Brazylii.

Niech docisk i szybkość będzie z Wami!

Kategoria: