Prekwalifikacje

     Od tego GP będzie tylko jedna sesja prekwalifikacyjna od 16 w sobotę do 18 w niedzielę. Swoje hoty będziecie mogli kręcić na serwerze 2k, a czasy w tabeli będą aktualizowane co dwie godziny.

IRG Administration

Kategoria: 

Comments

M Buko's picture

Dzieki ;D student słoik w takim razie sobie tutaj nie pośmiga... Kurcze, nie można nawet godzinki ustawić nawet w czwartek dla niedobitków ? 

Adam Wysocki's picture

Ale przeciez nie ma obowiązku startowania w prekwalifikacjach

Makatak's picture

Czemu nie ma żadnej sesji w tygodniu? Wiele osób nie może w weekend o tej porze.

Makatak's picture

Swoją drogą nie wiem, czemu nie mogliście zrobić tego tak jak ja proponowałem, żeby był podział normalnie z hotów, ew. zapisy jak chcecie wiedzieć, kto będzie jechał. Jaro mi wcześniej tłumaczył, że nie chcecie tak, bo chcecie pilnować tych sesji, ale teraz? Będzie ktoś zawsze tam siedział przez 26h?

M Buko's picture

No ja wiem że nie ma obowiązku, tylko że nie chodzi o to że się pcham do grupy pierwszej czy cos, tylko o to że ja kurde bele w niedzielę najprędzej o 20 mam dostęp do kierownicy. Myslalem że faktycznie wprowadzi się nawet jedną glupią krótką sesję w tygodniu, no ale nie... zamienil stryjek siekierke na kijek. 

PLkris's picture

Nie rozumiem dlaczego czasy hot-lap nie moga byc zaliczne z całego okresu miedzy GP? Tylko sam weekened się liczy. Przecież i tak tego nikt nie sprawdza czy ktoś czysto czy nie przejechał okrażenie i nie wierze że ktos siedzi i bedzie siedział i obserwował jedących. Nie kazdy ma czas w weekend na dojscie do komputera i czas na kręcenie hotów. Jak dla mnie jest to przepis wymuszający obecność na sesji hot-lap tylko po to żeby móc jechać w wyścigu A. Wiem że zdania na ten temat są podzielone ale uwazam że wszyscy powinni mieć równe szanse na pojechanie hotów wtedy kiedy mogą anie wtedy kiedy muszą.

mielbaso's picture

Powiedzcie mi, że to prima aprillis 

Oldracer's picture

Jeżeli to nie prima aprillis to ja sie wypisuje NIE dla hotlapowców Makataków i innych.

mr_jaro's picture

Do bahrainu jest niecały tydzień, nie ma szans więc na radykalne zmiany przepisów i wprowadzenie systemów dodatkowych a sesja w tygodniu nie mówiąc już o wszystkich hotach wymusza wprowadzenie systemu zgłoszeń obecności na gp, uprzedzając, nie nie będzie robione nic prowizorycznie w postaci tematu na forum. Ktoś powie ale to chwila dla ciebie, ok może i chwila ale mam tak upchany ten tydzień że nawet za kiere nie będę miał kiedy usiąść nie mówiąc już o dodawaniu do strony czegoś czego nie miałem w planach. Wczoraj było zebranie i doszliśmy do wniosku, że na bahrain jedyne co można zrobić to przedłużyć tę sesje. To nie są do jasnej cholery proste sprawy i proste decyzje.

M Buko's picture

Sorry chlopaki, ja rozumiem że chcecie żeby bylo wszystko profesjonalnie i tak dalej, ale tutaj nie jezdzi sie o grube miliony, tylko o pietruchę, w gruncie rzeczy to zabawa jest, więc nie wiem co tutaj ustalac na najwyższych szczeblach, Bóg wie jakie komisje nalezy powoływać żeby dojść do wniosku ze coś jest nie halo i jest to problem który rozwiązać można w godzinę albo i szybciej. Jezeli już chcecie naprawdę tak wszystkiego dopiąć na ostatni guzik to zróbcie tą głupią godzinną sesję w tygodniu, dajcie takiemu delikwentowi co nie może w weekend siedzieć i kręcić kółek limit okrazen x2, zeby byl w miarę zdeterminowany żeby wystartować w niedzielę, a jak ktoś się nie stawi... Skoro taka obfitość kierowców to nawet jeden czy dwóch kierowców którzy się nie stawią chyba nie powoduje że wyścig od razu traci na wartości. Bądźmy szczerzy, równie dobrze jadąc w sobotę o 18 prequal, w niedzielę o 18:59 może coś stanąć na przeszkodzie aby jechać....  Rozumiem też że na siłę próbujecie nie kopiować sprawdzonych metod do których ktoś może się przyczepić o prawa, ale alternatyw jest milion. Dla przykładu - pewna bardzo duża liga która ma masę serii i jest na arenie simracingowej od X lat w weekend ma w F1 tylko jeden trening. Wyścig, pozostałe treningi odbywają się w tygodniu. I wszystkim pasuje... 

a co z terminem, do którego można kręcić kółka? po wydarzeniach w malezji to także powinno zostać rozstrzygnięte a podanie konkretnego terminu, który problem rozwiąże, jest wręcz banalnie proste.

damianf1 w każdym razie jest pięknym odzwierciedleniem powiedzenia "czym się nie najesz, tym się nie naliżesz"...

Oldracer's picture

Jeżeli tak na poważnie chcecie to wam powiem co na ten temat myśle. Przedłużanie preqvali jest wielkim nieprozumieniem ,już dotychczasowy ich czas kilku godzin to przesada, preferuje to tylko hotlapowców którzy nie koniecznie wiedzą jak zachować się w czasie wyścigu na torze. Pregval ma sens jeżeli będzie trwał góra 30min i najlepiej by było gdyby był rozgrywany bezpośrednio przed GP w odstępie czasowym potrzebnym na podział grup. Jeżeli panu Buko i innym nie można dogodzić a podoba się im to co w innych ligach to niech tam sobie jeżdżą. Jeżeli chcemy być bliżej realu to zauważcie że nie ma serii wyścigowych gdzie kfalifikacje, a preqval do nich nalezy, były rozwlekane do kilku godzin, a przy pomyśle zeby brać pod uwage wszystkie hoty, do tygodni. Godziny kręcenia kółek, rozpoczętych 300 przejechanych 20, znowu w tym miejscu straciłem 0,3sek i esc, poślizgnąłem już 3 raz na tym pikselu pojade 3 piksele bardziej w lewo i tak przez kilka godzin dla mie to nie fan. Rozwiązanie problemu mamy na talerzu, klasyfikacja, punkty do tej pory zdobyło 27 zawodników czyli 24 do grupy A mamy komplet, aby się w niej utrzymać trzeba punktować dojeżdżać do mety nie wykręcić hota by w GP porozbijać może wolniejszych ale chcących dojechać do mety. Uchroni to nas od alienów którzy wpadną raz na ruski rok wykręcą hota i będą mieszać w A grupie. Myśle że korzyści wynikające z podziału na Grupy w/g miejsca w ogólnej klasyfikacji są oczywiste. Nie trzeba nic na siłe nowego tworzyć, powinien realnie wpłynąć na bezpieczeństwo na torze preferuje pukty a nie hotlapy, jest jasny i czytelny.

Czyli hotów można wykręcić ile się chce, i na serwer można wchodzić bez ograniczeń? Czy tylko raz?

M Buko's picture

Aha czyli ogolnie "mi pasuje, wiec jak cos sie nie podoba to nara" ; "jestes szybki to won stąd" ; "Jak jestes w czubie tabeli hotlap to w wyscigu się rozbijasz i ogólnie jesteś murzynem" AYFKM ? 

M Buko's picture

Tylko tez ciezko zrozumiec ze owszem, jezeli sie ktos powoluje na systemy innych lig, to znaczy ze pewno ten ktos tam jezdzil i zna realia. Ale jednak takiego np. pana Buko coś jednak skłoniło żeby jednak jeździć tutaj ? Bo może znajome twarz... tz. nicki ? Bo trochę wspomnień ? 

mr_jaro's picture

I własnie dlatego mówię, że to nie jest prosta kwestia, teraz sobie poczytajcie te wpisy i poprzednie dodając jeszcze wieel rozmów na ts, gg czy na czym tam jeszcze rozmwia się i zobaczycie, że co osoba to inny pomysł i każdy uważa, że jego pomysł jest najlepszy. Hmmm 30 pomysłów każdy najlepszy. Jak to sie mówi gdy każdy jest super to nikt nie jest. I po raz kolejny powtarzam każda zmiana tego co było to są spore zmiaany w kodzie, czyli kolejny poświęcony mój czas którego w tym tygodniu nie mam a cały czas jaki wygospodarowałem dla irg poświęcam na odpisywanie na komenty.

Co do innych pytań:
- Tak można jeździć przez cały czas trwania pq na serwerze 2k.
- Michał uciekła nam ta sprawa podczas zebrania, przedyskutujemy tę sprawę przed chinami.

Oldracer's picture

Oczywiście Jaro masz racje co do jednego, że nie ma co zmieniać nic pochopnie bo to kosztuje pracy czasu i dziwie sie że znowu idą zmiany może nie do końca przemyślane.

Co do dyskusji i pomysłów to dobrze że one są oznacza to że sprawy ligi nikomu nie są objętne i nie oznacza to że administracja musi na nie odpisywać czy się ustosunkowywać.

Jedne pomysły są gorsze inne lepsze inne nierealne roszczeniowe itp. ale jest to dla administracji baza wiedzy o oczekiwaniach ligowiczów baza tym większa ile osób chętnych do dyskusji i nie widze np. powodu żeby takie wątki czasami zamykać. Odpowiadając że 30 pomysłów każdy najlepszy każdy jest super próbujesz zamieść problem pod dywan a może ten 51 pomysł będzie akurat trafiony ludzie niech sobie piszą, dyskutują w obserwujcie i spokojnie wyciągajcie wnioski, bez pośpiechu nic na siłe i pod wpływem emocji.

Mariusz Z's picture

Hej, może będę nudny, ale powiem, że stinty to najlepszy i sprawdzony pomysł i eliminuje hotlapowców, których tak niektórzy nie lubią. :p . Ponadto stint pokazuje czyjeś tempo wyścigowe, a nie jedno udane kółko, co jest bardziej miarodajnym czynnikiem podziału na grupy.