IRGF1’14 - GP Bahrainu - Zapowiedz

Po emocjonującym wyścigu o GP Malezji, w którym wzięło udział aż 32 zawodników (podsumowanie tutaj) przyszła pora na niemniej ciekawe GP Bahrainu, które rozegrane zostanie pośród rozpalonych słońcem piaszczystych wydm na torze Bahrain International Circuit. Licząca sobie 5412 m pętla toru, to mieszanka długich prostych i szybkich, technicznych łuków. Układ toru sprzyja rywalizacji i z pewnością możemy liczyć na wiele ciekawych pojedynków zarówno na długich prostych jak i w bardziej technicznych sekcjach jakże kolorowej pętli.

Dość istotnym aspektem obiektu w Bahrainie jestnie do końca gładka (jak na formułowe standardy) nawierzchnia i panująca wysoka temperatura dająca się w kość zarówno zawodnikom jak i jednostkom napędowym oraz hamulcom. Firma Pirelli postanowiła dostarczyć kierowcom na wyścig miękką i średnią mieszankę opon, co przy średniej degradacji na tym torze powinno dać pole do popisu zespołowym strategom. Jak widać sporo pracy czeka wszystkich zawodników przed nadchodzącym wyścigiem i tylko jednego możemy być pewni, że pogoda z pewnością dopisze. Synoptycy na weekend zapowiadają bezchmurne niebo, temp. powietrza oscylującą w okolicach 26 st.C, toru 31 st.C., biometr korzystny ;)

Tymczasem przyjrzyjmy się dokładnie jak wygląda z bliska Bahrain International Circuit z kilku ciekawych ujęć


Onboard w wykonaniu Gimcia.

 

GP w liczbach:
Tor: Bahrain International Circuit
Długość pętli: 5412 m
Dystans wyścigu: FL + 38 okrążeń
Liczba zakrętów: 15 (6 w lewo, 9 w prawo)
Liczba dohamowań: 8 (3 mocne)
Liczba prostych: 4 (2 długie)
Najdłuższa prosta: 1090 m
Dystans z PP do T1: 400 m
Mieszanki dedykowane: Miękka / Średnia
Zużycie opon: wysokie
Zużycie hamulców: średnie
Zużycie silnika: wysokie
Przewidywana liczba pit-stopów: 2 / 3
Przejazd prze pit-lane: ok. 15 s
Siła docisku: średnia / niska

 Przygotujcie się zatem na emocje i nie zapomnijcie o prekwalifikacjach decydujących o przydziale do poszczególnych wyścigów (czołówka – race1). Szachownicy wszystkim!

Poniżej szczegółowy plan weekendu.

 

Plan weekendu

05.03.2014 – sobota:
16:00 – start prekwalifikacji

06.03.2014 – niedziela:
18:00 – koniec prekwalifikacji

 

TP

Kategoria: