IRG F1’14 - GP Chin - Zapowiedz

    Po długiej świątecznej przerwie seria IRGF1'14 wraca na tor! 4 runda sezonu rozegrana zostanie na Shanghai International Circuit położonym w Chińskiej Republice Ludowej. Malowniczy obiekt wybudowany w rekordowym czasie zaledwie 18 miesięcy nakładem 240 – 450 mln $, setek tysięcy sprytnych chińskich rączek oraz milionami miseczek ryżu, oficjalnie zadebiutował w kalendarzu F1 w 2004 roku. Licząca 5451 m pętla swoją charakterystyką przypomina obiekt w Malezji, a składa się ona z 16 zakrętów i 2 prostych z czego dłuższa z nich liczy ponad kilometr. Ciekawa kombinacja zakrętów oraz ukształtowanie toru wymaga od zawodników pełnego skupienia i umiejętnego zadbania o opony, które dostają tutaj mocno w kość. Szczególnie interesująca jest kombinacja pierwszych czterech zakrętów potocznie zwanych „ślimakiem”, gdzie szczyt pierwszego długiego zakrętu jest widoczny dopiero na ostatnich metrach podjazdu a optymalna linia przejazdu niespodziewanie się zwęża pod koniec. Ogólnie tor uznawany jest przez większość zawodników jako wymagający i dość szybki, co potwierdza wzmożony ruch na ligowych serwerach. Większość uczestników IRG mozolnie nabija kolejne kilometry w poszukiwaniu optymalnych ustawień i lepszego zrozumienia tegorocznego moda. Jak wiemy w Bahrainie kilku faworytów przedwcześnie odpadło m.in. przez zaniedbania przy ustawieniach bolidów pod wyścig, dzięki czemu niespodziewane pierwsze zwycięstwo w simracingowej karierze zgarnął Dominik Sawicki – jeszcze raz gratulacje.

     Jak będzie tym razem? Wygra strategia czy czysta prędkość? Tego dowiemy się dopiero na mecie, a tymczasem rzućmy okiem na układ toru i nowy lifting ligowego moda.

 

 

GP w liczbach:
Tor: Shanghai International Circuit
Długość pętli: 5451 m
Dystans wyścigu: FL + 37 okrążeń
Liczba zakrętów: 16 (7 w lewo, 9 w prawo)
Liczba dohamowań: 8 (3 mocne)
Liczba prostych: 2 (długie)
Najdłuższa prosta: 1175 m
Dystans z PP do T1: 380 m
Mieszanki dedykowane: Miękka / Średnia
Zużycie opon: wysokie
Zużycie hamulców: niskie
Zużycie silnika: wysokie
Przewidywana liczba pit-stopów: 2 / 3
Przejazd prze pit-lane: ok. 15 s
Siła docisku: średnia

 

     Przygotujcie się zatem na niezapomniane emocje i pamiętajcie o prekwalifikacjach decydujących o przydziale do poszczególnych wyścigów. Szachownicy wszystkim! Poniżej nowy plan weekendu.

 

Plan weekendu:

27.04.2014 – niedziela:
18:00 – 20:30 prekwalifikacje - serwer 4000
Równocześnie serwer 2000 będzie otwarty do swobodnej jazdy
Po sesji prekwalifikacyjnej nastąpi szybki podział stawki na race 1 i 2, zostaną porozsyłane hasła na do każdego z zawodników (panel kierowcy) a serwery w międzyczasie zostaną przeładowane pod ustawienia wyścigowe.

Race 1 – serwer 4000
Race 2 – serwer 2000
21:00 – kwalifikacje
21:20 – rozgrzewka
21:30 – start wyścigu

TP

Kategoria: