IRG DTM 2013

20 października 2013 roku zakończony został pierwszy sezon DTM ligi IRG. 28 kierowców w barwach zespołowych i 19 jadących indywidualnie zgłosiło się do udziału w tych rozgrywkach co wskazuje, że przez nikogo nie był ten sezon traktowany rozgrzewkowo. Frekwencja zawodników była bardzo różna w zależności od rozgrywanego weekendu i zwykle oscylowała w okolicy 18 zawodników - jednak zdarzały się weekendy, w których udział brało aż 24 kierowców oraz jeden wyścig z wyjątkowo małą liczbą startujących - zaledwie 11.

Zacięta walka towarzyszyła kierowcom na wszystkich torach z jednego wyścigowego weekendu na drugi. Jak zacięta była ta walka pokazują statystyki - 7 różnych kierowców zwyciężało w wyścigach, z czego trzech dwukrotnie. Ta sama informacja dotyczy liczby zdobytych pole positions. Również 7 różnych kierowców zdobywało najszybsze okrążenia w trakcie poszczególncyh weekendów wyścigowych. Szczęśliwa cyfra 7 będzie wyznacznikiem tego sezonu gdyż to właśnie siedmiokrotnie na podium stawał Mistrz Sezonu IRG DTM 2013 - Tomasz Kawecki.

W klasyfikacji generalnej czołowa trójka zawodników to: 1. Tomasz Kawecki [Drift Monsters], 2. Adam Shaw [FO EOD1], 3. damianf1 [Wild Eagles] natomiast w klasyfikacji zespołowej: 1. FO EOD1, 2. Drift Monsters, 3. Old&Young Team. Zawodnicy z angielskiej ligi Flatoutclub zajeli znamienite pozycje i zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej. Na szczęście klasyfikacja indywidualna padła łupem lokalnego kierowcy :).

W ramach przypomnienia jak przebiegała rywalizacja i jak zacięcie kierowcy walczyli o każdy centymetr toru zapraszamy do obejrzenia materiałów video. Szczególnie polecamy pełne transmisje wyścigowe wraz z komentarzem, które pojawiły się w lidze IRG w tym sezonie wspaniale przedstawiając poszczególne wyścigi.

IRG-World DTM 2013 (Hockenheim) Race recap

IRG-World DTM 2013 (Nürburgring) Race recap

IRG-World DTM 2013 (Oschersleben) Race coverage

IRG-World DTM 2013 (Hockenheim) Race coverage

IRG-World DTM 2013 (Moscow Raceway) Race coverage

IRG-World DTM 2013 (Nürburgring) Race coverage

Wszystkim kierowcom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich zapraszamy do kontynuacji zabawy w sezonie IRG WTCC 13/14.

Tags: 
Kategoria: