Zapowiedz GP Wlk. Brytanii - IRG Formula 2020

W najbliższą niedzielę najszybsza simracingowa seria IRG Formula 2020, zawita z szybką audiencją do Wielkiej Brytanii, na tor Silverstone - obiekt znanym każdemu, kto choć raz otarł się o sporty motorowe. Jeden z najstarszych torów wyścigowych świata, na którym rozgrywano zawody motosportowe. Zbudowany w 1947 r. obiekt po wielu modernizacjach w obecnym kształcie liczy sobie 5891 m długości i składa się z 18 zakrętów. Jeżdżąc po Silverstone każdy kierowca znajdzie coś dla siebie: są tutaj wolne zakręty - T4 "The Loop" oraz kombinacja T6 - T7 "Luffield" gdzie liczy się dobra trakcja; są szybkie łuki - T1 "Abbey", T9 "Copse" gdzie liczy się dobry balans aerodynamiczny a jadąc za przeciwnikiem w tunelu aerodynamicznym łatwo o wyjazd poza nitkę toru; wreszcie mamy sławną kombinację zakrętów: "Maggots" - "Becetts" - "Chapel", która jest kwintesencją poszukiwań dobrego stabilnego setupu auta; kierowcy ze słabszym dociskiem swoich szans mogą upatrywać na długich prostych „Wellington Straight” oraz „Hangar Straight” w strefach DRS. Praktycznie każda część toru stwarza okazję do emocjonujących pojedynków – można  tutaj przytoczyć wiele niezapomnianych rywalizacji kierowców, zarówno z dawnych czasów jak i z lat współczesnych.

Kluczowy zakręt na torze – T7 „ Luffield - podwójny prawy zakręt gdzie liczy się dobra trakcja na wyjściu, po którym zawodnicy przez ponad 20 s. jadą z gazem w podłodze. 

Spora liczba szybkich łuków i nowa nawierzchnia mocno oddziałuje na opony - odpowiedni dobór mieszanek i zastosowana strategia z pewnością będą miały wymierny wpływ na końcowy sukces. Do tego wszystkiego dorzucić należy jeszcze nie do końca przewidywalną angielską pogodę, która w każdej chwili może pokrzyżować szyki niejednego zawodnika.  Wszystko to sprawia, że zarówno kierowcy jak i kibice z chęcią co roku przyjeżdżają na Silverstone.

Kto znajdzie odpowiednią recepturę na ten wyjątkowy tor i komu dopisze nutka szczęścia, ten w niedzielny wieczór będzie mógł świętować dobry rezultat.

Spore emocje towarzyszyły również podczas poprzedniej VIII rundy sezonu IRG Formula 2020 na austriackim torze Red Bull Ring z którego relację można zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/gky0ji_KU1M

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu z bezpieczną przewagą wciąż utrzymuje się Daniel Stepkowski (mistrz ubiegłorocznego sezonu) – 238 pkt.; na drugim miejscu niezmiennie Sebastian Kosmala (wicemistrz sezonu  2019) – 179 pkt; na najniższy stopień podium wskoczył Paweł Mrówka  – 139 pkt., który o 4 oczka wyprzedza Dadika – 135 pkt.

Zespołowo bez zmian: prowadzi Infinity Racing Team - 373 pkt., przed DS Speed SimRacing Team - 318 pkt. oraz Rapid Racing - 250 pkt.

Pełna klasyfikacja dostępna na stronie: https://irg-world.pl/standings/33

Uczestnicy simracingowej serii IRG Formula 2020, powoli przygotowują się już do niedzielnych zawodów, zarówno podczas ‘wolnych treningów’ jak i krótkich sprawdzających ‘mini-wyścigów’.

Szczegółowe statystyki można strawdzić tutaj:
- klasyfikacja hot lapów: https://irg-world.pl/hots/33
- klasyfikacja stintów (10 okr.): https://irg-world.pl/stints/33  

Jak przebiegać będzie rywalizacja w Brytyjskiej kolebce motorsportu, kto wygra na starcie, komu dopisze szczęście, czy będzie padać? Tego wszystkiego będzie można dowiecieć się już w najbliższą niedzielę o 21:00,  oglądając bezpośrednią relację na żywo na kanale MotogamesTv, na którą zapraszamy już dziś: https://www.youtube.com/user/MotoGamesTV. 

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express, Bolidomania

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

GP w liczbach:
Tor:  Silverstone
Długość pętli: 5891 m
Dystans wyścigu: FL + 52 okrążenia
Liczba zakrętów: 18 (10 w prawo, 8 w prawo)
Liczba prostych: 6
Najdłuższa prosta: 789 m
Różnica poziomów: 11,3 m
Maksymalna prędkość: ~ 330 km/h
Średnia prędkość: ~ 246 km/h
Kluczowy zakręt: T7 - Luffield
Pełny gaz: ~ 66% okrążenia
Mieszanki dedykowane: miękka/ średnia / twarda
Poziom chłodzenia: średni
Poziom docisku: średni / wysoki 
Zużycie paliwa: ~ 2,5 kg/okr.
Przewidywana liczba pit-stopów:  1 / 2
Przejazd prze pit-lane: ok. 21 s 

Plan weekendu / Race Weekend:
20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 minutes)
21:30 Warmup (5-10 minutes)
21:35 (21:40) Official race
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 50 laps on server
Serwery:
IRG_Formula#1 (24/7)
IRG_Formula#2 (24/7) 

Jak dołączyć do ligi: http://irg-world.com/for-new-one

 

Kategoria: