Zapowiedź GP Kanady IRG Formula 2020

Uliczny tor w Montrealu to świetne miejsce do ścigania, potrzebne jest dobrze zbalansowane auto, ale jak się już znajdzie ten "złoty środek" jazda sprawia ogromną frajdę, nie przeszkadzają nierówności i wysokie tarki. Po krętym pierwszym sektorze, auto musi szybko pokonać  zakręty nr 9-10 - tu trzeba uważać na tarki w szykanie i na ścianę po zewnętrznej. W nawrocie "Pits Hairpin" przydaje się przyczepność tylnej osi a potem już długa prosta w trzecim sektorze zakończona szykaną gdzie tuż za nią czai się pułapka - sławna "ściana mistrzów". GP Kanady to siódmy wyścig sezonu - dla wielu liczba 7 jest szczęśliwą i z nadziejami na szczęśliwy wyścig kierowcy IRG Formula 2020 rozpoczynali treningi. Ten uliczny tor dla nas, w większości kibiców naszego pierwszego i zarazem drugiego kierowcy polaka w "prawdziwej" F1 jest symbolem. To na tym torze Robert Kubica uległ wypadkowi - kiedy jego bolid koziołkował niejednemu serce zamarło. Na szczęście okazało się, że Kubica nie doznał większych obrażeń. To na tym torze rok później Robert wygrał GP Kanady - było to jego dotychczas jedyne zwycięstwo. Z takim pozytywnym nastawieniem kierowcy IRG mamy nadzieję też podejdą do wyścigu.

 

Kierowca Punkty
Stepek 203
Seba_HWK 136
dadik 107
Michal Nizio 106
Makatak 97

Sytuacja w tabeli kierowców dla Daniela po kolejnych przygodach Sebastiana zrobiła sie bardziej komfortowa. Zobaczymy czy Sebastian odnajdzie się w tej sytuacji. bardzo ciasno robi sie trochę niżej w tabeli, pozycja nr 3 będzie atakowana przez spore grono kierowców. Życzymy kierowcom udanego startu i szachownicy na mecie a kibiców zapraszamy jak zwykle na transmisję, jak zwykle już w najbliższą niedzielę o 21:00,  oglądajcie z nami bezpośrednią relację na żywo na kanale MotoGamesTV, na którą zapraszamy już dziś: https://www.youtube.com/user/MotoGamesTV,

Dzięki usłudze Restream transmisja będzie również dostępna na kanałach: IRG Twitch, IRG Mixer, IRG DLive.

 

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPL, SpeedZonePL, MotogamesTv, Pol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

 

GP w liczbach / Race stats:

Tor: Circuit Gilles Villeneuve
Długość pętli: 4361 m
Dystans wyścigu: FL + 70 okrążeń 
Liczba zakrętów: 14 (6 w lewo, 8 w prawo)
Liczba dohamowań: 6 (2 mocne)
Liczba prostych: 2
Liczba stref DRS: 2 (IRG-World)
Mieszanki dedykowane: miękka / średnia / twarda
Zużycie opon: niskie
Zużycie silnika: wysokie
Zużycie hamulców: wysokie
Przewidywana liczba pit-stopów: 1 / 2
Siła docisku: średnia / niska

  

Plan weekendu wyścigowego:

20:00 Practice session

21:00 Qualify 1 (15 minutes)

21:15 Qualify 2 (10 minutes)

21:30 Warmup (5-10 minutes)

21:35 (21:40) Official race

23:00 Weekend finish

UTC+1 time of the schedule

 

Pre race limit: 50 laps on server

Serwery:

IRG_Formula#1 (24/7)

IRG_Formula#2 (24/7)

Jak dołączyć do ligi: http://irg-world.com/for-new-ones

 

 

Kategoria: