Zapowiedź Monza Race IRG DTM 2020

Jako piąty weekend z serią IRG DTM 2020 wypadło nam zawitać do magicznej świątyni prędkości. Włoska Monza położona tuż na północ od Mediolanu będzie gościć najlepszych kierowców DTM w seri IRG. Zainteresowanie naszą serią rośnie, zgłaszają się kolejni kierowcy a dzięki współpracy z Bolidomania - serwisem skupiającym wszelkiej maści ligi na wszelkiej maści grach czy symulatorach wyścigowych mamy nadzieję na poszerzenie grona kierowców. Zapraszamy do zaglądania na ich Facebook: https://www.facebook.com/BolidomaniaF1
Discorda: https://discord.gg/3czvkJ8
A komu ściganie w doborowym gronie simracerów miłe może zaprosić napotkanych kierowców do naszego grona.

Wróćmy do meritum zbliżającego się niedzielnego wieczoru. W przygotowanym przez niezawodnego Tomasza "Rex-a" Sobańskiego komentarzu do jego onboardu mamy zapowiedź ogromnych emocji.

  

>>Onboard Monza<<

Tor niby łatwy, kilka zakrętów, 3 szykany i dłuuuuuugie proste. Wydawało by się, że to przepis na nudę, nic bardziej mylnego, szukając prędkości ustawiamy nasze auta pod te proste i trzeba się nieźle napocić o czym Tomasz wspomina nawet na prezentacyjnym jednym okrążeniu, a koncentracja jest potrzebna na więcej niż jedno okrążenie. Najpierw sprint i 20 minut jazdy na maxa, a na główne danie wieczoru 60 minutowy wyścig. Tutaj trzeba na całą godzinę wyłączyć się od otoczenia i w pełnej koncentracji dać z siebie wszystko, mając na uwadze, że obok za czy przed nami są inni kierowcy tak samo jak my głodni wygranej. Walki nie zabraknie na pewno, sprzyja temu konfiguracja toru.

Uczestników wirtualnej serii DTM zachęcamy do treningów na ligowych serwerach a kibiców już dzisiaj zapraszamy na niedzielny wieczór. IRG Studio we współpracy z MotogamesTv, przeprowadzi transmisję z niedzielnych zmagań.

Dzięki usłudze Restream transmisja będzie również dostępna na kanałach:IRG Twitch, IRG Mixer, IRG DLive.

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

 

GP w liczbach:
Tor: Autodromo Nazionale di Monza 
Długość pętli: 5793 m
Liczba zakrętów: 11 (4 w lewo, 7 w prawo)
Liczba dohamowań: 6 (3 mocne)
Dystans z PP do T1: 380 m
Najdłuższa prosta: 1,120 km
Różnica poziomów: 12,80 m
Długość alei serwisowej: 419 m
Kluczowy zakręt: T11 (Parabolica)
Siła docisku: niska
Przyczepność: wzdłużna
Zużycie opon: średnie
Zużycie hamulców: wysokie
Zużycie silnika: wysokie
Poziom chłodzenia: niski

 

Race weekend:
20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)
22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 40 laps on the league servers

Servers:
IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

How to joini: http://irg-world.com/for-new-ones

Kategoria: