Zapowiedź Long Beach Race IRG PC2 GT3

Inspiracją dla powstania w kalifornijskim mieście Long Beach ulicznego toru wyścigowego było Monaco. Chris Pook promotor wybrał to miejsce z powodu bliskości Hollywood i Los Angeles, gwiazdy kina miały dodać blasku imprezom organizowanym na tym torze. Od początku imprezy odnosiły sukces, po utracie statusu toru F-1 organizuje się tu z powodzeniem coroczne rozgrywki różnych serii. Głównymi imprezami obecnie są Indy Car gromadzące 200.000 widzów, oraz Formuła E w latach 2015-16.

 

Po wielu zmianach od powstania w 1975 roku tak wygląda obecnie kształt toru. Największe zmiany nastąpiły w S1, gdzie mieliśmy "agrafkę" podobną do obecnego zakrętu nr 11.

Obiekt dla kierowców wymagający pełnej koncentracji, najmniejszy błąd jak to bywa na ulicznych torach kończy się uszkodzeniami lub karambolem bo nadjeżdżający inni kierowcy nie mają jak omijać uszkodzonych pojazdów. Prowadząca po łuku niby prosta Start- Meta jest dość długa i trzeba ju od pierwszych metrów liczyć się z możliwością kolizji. Przyznać jednak trzeba, że kiedy wsiądzie się do auta serii GT3 i złapie rytm to jazda po tym torze sprawia ogromną frajdę. Kierowcy IRG PC2 GT3 to sami najlepsi z najlepszych więc czeka nas pierwszorzędne widowisko.

O punkty walczymy do mety, sam start nawet jak "atomowy" nie gwarantuje wygranej. Wiedzą o tym Norbert Michoń i jego zespołowy kolega Kogut. Norbert swoją równą jazdą w trakcie sezonu wytyczył prosty przepis na prowadzenie w tabeli generalnej kierowców. Jego partner Kogut pomaga Norbertowi w zbieraniu punktów zepołowych i G-HUNTERS Racing Team prowadzi w klasyfikacji zespołów. Nie wygląda jednak na to aby mógł z pełnym zadowoleniem podsumowywać swoje dotychczasowe występy.

Do końca sezonu już tylko 2 weekendy, mamy nadzieję że pretendenci do zwycięstwa w pierwszym sezonie naszych wyścigów na Project Cars 2 pokażą jeszcze kunszt simracingowego ścigania. Pierwszy z tych weekendów już w najbliższą niedzielę. Start kwalifikacji o godzinie 21:00 a potem 20 minutowy sprint, krótka przerwa i drugie kwalifikacje do 50 minutowego głownego dania wieczoru.

Kibiców zapraszamy na transmisję z klimatyzowanego studia IRG. Na kanale MotogamesTv

w studio zasiądą : pocisk i brato a wozem transmisyjnym zajmie się smigiel

dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na naszych nowych kanałach:

 

IRG Twitch

IRG Mixer

IRG DLive

Partnerami medialnymi imprezy są : MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

 

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)