Zapowiedź GP Australii IRG Formula 2019

4 - to już czwarty sezon IRG Formula na rFactor 2

3 - tylu mistrzów wyłoniły rozgrywki IRG Formula, Wojciech Łukaszek, Adrian Kot, Tomasz Wach

2 - razy Mistrzem został Adrian Kot, było to w latach 2016 i 17

1 - jest zawsze tylko jeden, który staje na najwyzszym podium

START

Zostało już tylko 4 dni na przygotowanie się do pierwszego startu, zaczynamy jak zwykle na Albert Park w Melbourne, tor znakomicie znany wszystkim fanom motosportu. To tu po zimowych testach okazuje się kto dobrze przygotował bolid do startu w sezonie. Czeka nas długi sezon, 20 Grand Prix rozgrywanych na różnych obiektach. Najwięcej torów znajduje sie w europie, ale zwiedzimy w trakcie ligowych zmagań (poza biegunami) wszystkie kontynenty. Mamy wiele klasyków z wieloletnią historią, mamy też dość młode obiekty. Każdy znajdzie coś dla siebie i każdy znajdzie ten jeden (oby nie więcej) którego nie lubi. 

W realnej F-1 będzie to już 35 GP Australii, kawał historii, Link  tutaj link do pełnej wersji ciekawostek związanych z GP Australii od Mario @kubicowy.

W tej chwili mamy 22 zapisanych kierowców do serii, 30 kierowców pojawiło się na torze w Melbourne, ilu z nich stawi się do walki o tytuł Mistrza sezonu IRG Formula 2019 zobaczymy, nie wysypało kierowcami w związku z powrotem Roberta Kubicy. Powody mogą być różne, czas pokaże czy ten sezon będzie ekscytującym widowiskiem dla kbiców, a pozytywnym wyzwaniem dla kierowców. Odliczanie do pierwszego startu czas zacząć, 4 dni i zgasną po raz pierwszy światła. Komu zadrży noga, kto będzie miał tremę przed pierszym startem ?

Na kanale MotogamesTv  relacjonować dla naszych kibiców będzie Andrzej, https://www.twitch.tv/nitjsefn przy pomocy zapraszanych gości.

Plan weekendu wyścigowego

20:00 Practice session

21:00 Qualify 1 (15 minutes)

21:15 Qualify 2 (10 minutes)

21:30 Warmup (5-10 minutes)

21:35 (21:40) Official race  (49 Laps) + FL

23:00 Weekend finish

UTC+1 time of the schedule 

 

Kategoria: 

Comments

pocisk's picture

Przypominam o kliknięciu przycisku "Wystartuję" i wykręceniu 10-okr. stintu.