Komentarze po Race of d'Albi - TCR 2018

12/02/2018 - 12:50
mr_jaro
Jarosław F.
Administrator
Registration: 16/01/2013 - 23:45
Otwieram

It's all about THE GAME

12/02/2018 - 13:30
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
Jako jeden ze starszych zaczne pierwszy jak Jaro otworzyl temat.
Q-Nie moglem sie rozpedzic, poza tym z czasami bylo tak ciasno ze sam nie wiezylem ze tylu mamy dobrych kierowcow na gridzie.
R-1 Ruszylem z pozycji 12 do przejechania bezpiecznie T1 bylo ok, wyladowalem na pozycji 6 staralem sie rowno jechac moim tempem, a tempo mialem calkiem calkiem. I stala sie rzecz mozliwa tylko u mnie przy wjezdzie na prosta startowa za szybko zbilem 2 biegi i stanolem w plomieniach. Wylaczylem silnik i staralem sie doturlac do boksu na swoje stanowisko z mysla ze mnie ugasza poprawia i bede musial dalej jechac. Nie stety nie udalo sie 10 minut przed koncem musialem sie wycofac.
R-2 Start z konca stawki, proby przeciskania sie i jakos wyladowalem w sirodku stawki, ale nerwy i niedosyt po R-1 byl za duzy i normalnie robilem bledy, poza tym deszcz, zjazd do pitu zmiana opon na wety i dalszy poscig tempo tez mialem dobre ale nie dokonca wytrzymalem presji i skonczylem jak skonczylem.

PS: W miendzy czasie widzialem chwile transmisji i powiem tylko tyle (Czapki z glow Panowie) swietna robota, powrot naszego kolegi Pawla do Dominika okazal sie rewelacyjny, technicznie Smigiel przygotowal transmisje z jak najlepszej strony, dostanie laurke i gozdziki, oraz talon do pralni, bylo super poprostu rewelacja.

Chcial bym wszystkim podziekowac za mila i fajna atmoswere i my Emeryci Wam jeszcze pokazemy, do nastepnego pozdrawiam.

Alfik/Wielebny

12/02/2018 - 14:10
brato
Tomasz Grobelny
Administrator
Registration: 22/04/2013 - 12:59
Napiszę krótko od siebie, zamiast miłych wspomnień o tym wyścigu będę miał koszmary, dwa razy popsułem wyścig Pawłowi Sobocińskiemu, dwa razy w tym samym zakręcie ;(
Już przepraszałem na shout ale i tu muszę to zrobić - Paweł przepraszam za swoją głupotę bo inaczej nie potrafię nazwać tego co zrobiłem.

więcej to mogę napisać o relacji, było świetnie, Panowie mają wiedzę i potrafią dobrze współpracować, technicznie robi się Standard +, brawo smigiel .
Smuci trochę, że już przed relacją były unlike na YT , jak można ocenić relację nim się ją obejrzy?- pojęcia nie mam ale chyba ktoś naprawdę źle nastawiony do IRG musi w ten sposób podbudowywać swoje malutkie ego . . .
12/02/2018 - 20:07
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
Registration: 15/06/2014 - 18:34
Dla mnie kwalifikacje bardzo nerwowe. Długo byłem z czasem poza top15, dopiero 1 minutę przed końcem Q złożyłem perfekcyjne kółko o 1 sekundę poprawiając najlepszy czas w hotach. Nie mniej i tak dało mi to P9.

Start wyszedł dobrze, jakieś auta wyleciały i nagle wskaźnik pokazał mi P5, przede mną kawałek pustej przestrzeni i już myślałem na świetne otwarcie wyścigu. 10 sekund później już byłem na P20, bo dostałem szturchańca w apeksie zakrętu i posłało mnie w buraki. Skrzywione zawieszenie, auto trudne w prowadzeniu. Tempo słabsze niż zakładałem, ugrałem co sie dało w tym wyścigu czyli P11. Miło wspominam czyste pojedynki z krisposem i Łukasz Ładmannem. Fajnie tez goniło się Alexa Meshkova.

R2 już raczej udany start, bez przygód i spokojna jazda do momentu opadów. Gdy slicki zaczęły tracić przyczepność zjechałem na zmianę na WET i ... zatankowali mi przy okazji 35 litrów :) na czym straciłem kilkanaście sekund. Potem jeszcze 15 sekund grzebania w piasku i strata 2 pozycji. Gdyby nie te błędy mogłem być 30 sekund bliżej .... czyli gdzieś w okolicach P5 ... ech. P8 musi mi wystarczyć.
Edited by: modlicha - Mon, 12/02/2018 - 20:16

12/02/2018 - 20:17
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
BTW ciekaw jestem ile osób nie wyzerowało litrów w menu i mechanicy nadgorliwie zatankowali im trochę balastu :D

13/02/2018 - 14:58
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
No ja na szczescie pamietalem o tym :) by nie tankowac.

Alfik/Wielebny

13/02/2018 - 16:59
Stepek
Daniel Stepkowski
User
Registration: 24/03/2014 - 20:09
Q: Udało się wygrać, ale wiedziałem że tempo wyścigowe mam lepsze niż kwalifikacyjne (jak zawsze zresztą)
R1: Dobry start, spokojny początek by nie zajechać softów, kontrola przewagi nad Tomkiem Wachem. Udało się wygrać.
R2: Na starcie wyprzedziłem dwóch kierowców, lecz w szykanie był tłok że to co zyskałem na starcie to potem straciłem. Wyścig o wiele ciekawszy od pierwszego. Kilka razy zmieniałem się pozycjami z Markiem Cieślakiem, przez co Tomek mi odjechał. Ja przez to zajechałem trochę opony i wiedziałem że będę miał ciężko pod koniec wyścigu. Nagle spadł deszcz więc wolałem zjechać po wety, i w sumie dobrze na tym wyszedłem bo gdybym został na slickach to nie wiem czy skończyłbym drugi. Gratulacje dla Tomka za opanowanie na slickach na mokrym torze :)

Cieszy też to, że w tej serii stawka jest bardzo wyrównana. W zolder się zdziwiłem po qualu 0,3 sek TOP8 Nieźle :)
13/02/2018 - 19:59
MariuszM
Mariusz Madziarski
User
Registration: 08/11/2015 - 20:31
Stepek:
R2: Na starcie wyprzedziłem dwóch kierowców, lecz w szykanie był tłok że to co zyskałem na starcie to potem straciłem. Wyścig o wiele ciekawszy od pierwszego. Kilka razy zmieniałem się pozycjami z Markiem Cieślakiem, przez co Tomek mi odjechał. Ja przez to zajechałem trochę opony i wiedziałem że będę miał ciężko pod koniec wyścigu. Nagle spadł deszcz więc wolałem zjechać po wety, i w sumie dobrze na tym wyszedłem bo gdybym został na slickach to nie wiem czy skończyłbym drugi. Gratulacje dla Tomka za opanowanie na slickach na mokrym torze :)

Chyba zapomniałeś o tym, że nie potrafiłeś w R2 mnie wyprzedzić, więc wypchnąłeś mnie z toru. Należałoby to jakoś rozegrać, a nie zgłosiłem tylko dlatego, że jestem z natury leniwy(chociaż mam jeszcze parę chwil)...
W R1. Nie dojechałem nawet do T1, jak mnie Darek zdjął z toru.

Ale dzięki wszystkim za ściganie.
Edited by: MariuszM - Tue, 13/02/2018 - 20:00
13/02/2018 - 21:34
Stepek
Daniel Stepkowski
User
Registration: 24/03/2014 - 20:09
Możesz sobie pisać skargę, mam do ciebie z czekoladą przyjść czy jak? Widziałeś że wchodzimy 2w i zamknąłeś mi drzwi. Uderzyłem, a ty zamiast zostawić miejsca w następnym zakręcie to znowu na mnie się składasz i przez to ciebie obróciło.
14/02/2018 - 15:39
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
Incydent nie został zgłoszony więc nie ma co z emocjami strzępić języka itd.

Ale tak dla celów edukacyjnych go przejrzałem. Stepek tak na chłodno - przy wchodzeniu w ten nawrót 2W nie było. Nie został spełniony warunek "zrównanie się osi przedniej i tylnej PRZED ZŁOŻENIEM się w zakręt broniącego się zawodnika". Więc Mariusz miał prawo wybrać tam linię jazdy - z zamknięciem zakrętu włącznie i ja też bym tak zrobił - nikt nie lubi jak mu ktoś - jak mawiał rex "wchodzi na wydrę pod łokieć" :).

Na wyjściu na II prostą z kolei Mariusz miał już Cię obok i faktycznie nie powinien zamykać drzwi. Czyli "zmienił tor jazdy nie upewniwszy się, czy nie doprowadzi to do kolizji z innym zawodnikiem".

Niniejszy wywód ma wyłącznie walory edukacyjne. Zastrzegam też że mogłem coś przeoczyć ;)
Edited by: modlicha - Wed, 14/02/2018 - 15:44