Monitor do simracingu

20/11/2017 - 12:09
Sync
Tomasz Bartkiewicz
User
Registration: 10/10/2014 - 16:39
Napiszę tutaj, oczywiście nie odkrywając żadnej ameryki ale chciałbym się podzielić spostrzeżeniami, a ten temat jest chyba najlepszy.

Chodzi o produkt - Oculus DK2.

Wiedziałem o jego niedomaganiach ale uważam że przy obecnych cenach okularów bez sensu wydawać nie wiadomo ile, a chciałem po prostu spróbować tanim kosztem. Stan "laboratoryjny :P" nabyłem używkę za około 600zł.

Spostrzeżenia:
+ auto, elementy, widok koła - świetna sprawa.. ;
+ widok aut ścigających się bok w bok też jak najbardziej spoko.. odczucie namacalne współzawodnictwa na torze;
+ świetne efekty deszczu;
+ swoboda spoglądania na boki;
+ wystarczający widok w kokpicie i najbliższego otoczenia (nie ma szału ale wystarczy ta jakość).

- FPS spadają od 2,5 raza do 4 razy. SET : i5 , 8gb , rx470 4gb/256bit jest w sumie minimum żeby to chodziło w niskich FPS;
- obrazowi brakuje trochę pikseli, ich nasycenia - nie widać zbyt wyraźnie;
- ale bardziej problemowe jest chyba łapanie ostrości a nie liczba pikseli, ostrość jest kiepska;
- przez co kiepsko widać oponentów daleko lub dohamowanie do zakrętu, jego tarkę, wierzchołek.. (np. na Monzie dohamować do T1 ciężko bo człowiek ślepy gdzie ten zakręt jest, a zbliżamy się do niego za szybko, jedynie na pamięć/doświadczenie);
- przy szybkich ruchach głowy występuje wrażenie laga.

To moje prywatne zdanie. Wrażenia świetne ale brak płynności i ostrości obrazu. Osobiście nie byłbym w stanie na nich się ścigać tutaj w tej grupie. Wiem że Infospec się przesiadł z DK2 na CV1 i jeśli zdarzy mu się startować to właśnie na nich i jest zadowolony z ich jakości. Na temat CV1 się nie wypowiem. DK2 polecam jako ciekawostke, odradzam jako rozwiązanie doraźne. Koniec końców nie będę korzystał a produkt leci na ebay.
Edited by: Sync - Mon, 20/11/2017 - 12:12
20/11/2017 - 19:56
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
Tomus zgadzam sie tez sprawdzalem, dla mnie jeszcze jeden problem nie widze kierownicy i przyciskow na niej, kozystam tez z obrotomierza na kierownicy i licznika biegow widok mam czysty nie uzywam kierownicy wirtualnej i zadnych hudow wiec nie dla mnie produkt.

Alfik/Wielebny