Zapowiedz GP Monaco - IRG Formula 2017

GP Monaco to dla wielu kierowców najbardziej wymagający uliczny tor, na którym mają okazję zmierzyć się podczas rywalizacji w sezonach IRG Formula z rywalami, ale przede wszystkim z własnymi umiejętnościami. Ciasne ulice, nierówna nawierzchnia i zabójcze bandy to okoliczności zmuszające do nieustannej koncentracji. Podział pomiędzy zwolennikami oraz przeciwnikami tego toru istniał od zawsze i pewnie się to nie zmieni. Dla tych pierwszych śmiganie pomiędzy bandami toru "na styk", "na granicy" to kwintesencja jazdy bolidem. Dla tych drugich?? Każdy może znaleźć coś przeciw, ale nie będziemy się czarować, Monaco było, jest i będzie torem goszczącym w kalendarzu sezonów IRG Formula.

 

F1Racing (nr 155 czerwiec 2017):

Monako to wciąż najsłynniejszy wyścig w kalendarzu. Znajdziecie tu wszystko: słońce, morze, styl i napięcie. W tym sezonie będzie jeszcze ciekawiej, bo  z większym dociskiem i predkościami ulice Monte Carlo staną się jeszcze wiekszym wyzwaniem. Jest w tym pewna ironia, że tor z najniższymi prędkościami w kalendarzu na kierowcach sprawia wrażenie najszybszego. Wyboista, brudna nawierzchnia wymaga od inżynierów doskonałych ustawień, a z punktu widzenia kiewrocy nie ma margunesu na błąd. Pewność siebie narasta wraz z wejściem zawodnika w rytm i poprawą przyczepności w miarę upływu czasu, ale znika natychmiast po kontakcie z jedną z bezlitosnych barier w Księstwie. Nader stosownie w Monte Carlo znajduje się słynne na cały świat kasyno, bo tutejsza Grand Prix może być prawdziwą loterią - zwłaszcza jeśli pada. 

 

Wynik kwalifikacji będzie tu bardzo istotny, ale jak pokazały poprzednie sezony na wynik w wyścigu trzeba zapracować w ciągu całego dystansu. Oprócz koncentracji potrzebne będzie szczęście i jeszcze więcej szczęścia, aby móc zobaczyć upragnioną flagę w szachownicę trzeba powtórzyć tylko 59 okrążeń bez najmniejszych błędów. Nikt nie może mieć pewności, że przetrwa tą rundę, do ostatniego okrążenia, a nawet do ostatniego zakrętu. Jeżeli dodatkowo aura dołoży nam atrakcji w postaci deszczu to trup będzie się ścielił gęsto.

Zapraszamy kierowców do treningów, do trenowania startu i prób walki na torze podczas wyścigów mini, w sobotę wieczorem dla chętnych wyścig treningowy na pełnym dystansie. Widzowie miejmy nadzieje dopiszą, bo gdzie jak właśnie nie tu na Monaco Circuit możemy spodziewać się wspaniałych emocji. Studio komentatorskie w niezmienionym składzie Sobol & Adakar zaprasza już dziś na relacje na kanale MotogamesTv.

 

Plan weekendu / Race Weekend:

Sunday - UTC+1 time of the schedule (21:00 in Warsaw)
20:30 Practice session
21:00 Qualify 1 (15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 minutes)
21:30 Warmup (5 minutes)
21:35 Official race (59 Laps) + FL
23:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Server name: 
IRG_Formula#1 (open 24/7)
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join: http://irg-world.com/for-new-ones

 

Kategoria: