Zapowiedź GP Kanady IRG Formula 2017

Po dramatycznych zmaganiach na ulicznym torze w Monako zespoły spakowały swój sprzęt aby zrobić wyskok na kontynent północnoamerykański, GP Kanady będzie areną kolejnego wyścigu w sezonie IRG Formula 2017.

Tor znany wszystkim miłośnikom serii, choćby z tego, że w 2008 roku jedyne jak dotąd swoje zwycięstwo odniósł tam Robert Kubica. Zrobiło znów się o tym kierowcy głośno, plotkuje się że możliwy jest Jego powrót do najszybszych bolidów. Plotki są plotkami dopóki nie zostają potwierdzone. Zostawiamy ten temat jeszcze na boku.

Circuit Gilles-a Villeneuve to bardzo szybki obiekt, większość toru pokonuje się płynnie poza ciasnym nawrotem Hairpin i wolniejszymi zakretami 3 i 7.  Ale niech nie zwiedzie nikogo ten charakter, mamy tu bandy i sporo nierówności, trzeba zadbać o hamulce i pamiętać o zużyciu paliwa. Lider klasyfikacji Sebastian Kosmala nie ukończył poprzedniego wyścigu i Adrian Kot miał ochote odrobic maksymalna liczbę punktów, ale przeszkodził mu w tym skutecznie wracający do sezonu po przerwie Szymon Piwinski. Wielu kierowców nie ukończyło tamtego wyścigu ale mamy nadzieję, że nie załamali rąk lecz pragną teraz najbardziej powrócić na tor i walczyć o kolejne punkty.

Dwie strefy DRS z jednym punktem aktywacji to możliwość ataku na rywala, pomiedzy nimi mamy słynną Ścianę Mistrzów i nikomu nie życzymy aby miał okazje sprawdzać jak czuli się Damon Hill, Michael Schumacher czy inni kierowcy kończąc swoje zmaganie na tej ścianie.

Na krótką prezentację toru zaprasza Michał Strukowski , uwagę przyciąga poziom zaangażowania a zwłaszcza dbałość o bezpieczeństwo przez tego kierowcę ;)

 

Plan weekendu / Race Weekend:

Sunday - UTC+1 time of the schedule (22:00 in Warsaw)
21:30 Practice session
22:00 Qualify 1 (15 minutes)
22:15 Qualify 2 (10 minutes)
22:30 Warmup (5 minutes)
22:35 Official race (53 Laps) + FL
24:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Server name: 
IRG_Formula#1 (open 24/7)
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join: http://irg-world.com/for-new-ones

Synoptycy spodziewają się przynajmniej deszczu a możliwe są też ulewy.

 

Zapraszamy kierowców na nasze serwery, do trenowania startu i prób walki na torze podczas wyścigów mini. W sobotę wieczorem dla chętnych wyścig treningowy na pełnym dystansie.

Widzowie miejmy nadzieje dopiszą, bo na Montrealu jak co roku możemy spodziewać się wielu emocjonujących pojedynków i ciekawych sytuacji. Studio komentatorskie w niezmienionym składzie Sobol & Adakar zaprasza  ju dziś na relacje w najbliższą niedzielę na kanale MotogamesTv.

Jeszcze raz przypominamy o zmienionej godzinie rozegrywek z uwagi na prawdziwy wyścig F1. Startujemy o godzinie 22:00.

Do zobaczenia na torze i przed odbiornikami!

Kategoria: 

Comments

Sync's picture

filmik w kasku przypomina mi dawne "bo wszyscy siedzimy w tym po uszy" vol1 i vol2 (już pokasowane przez ze mnie) i odpowiedź Sobczaka w podobnym stylu :) Fajne

pocisk's picture

Obrazek główny zobowiązuje mnie i Krisa do wzmożonych treningów. Bez dodatkowego bidonu się nie obędzie :)

Do zobaczenia na mecie! 

Michal Strukowski's picture

Pocisk, do zobaczenia - byle tylko za spojlerami Scuderii, nie odwrotnie :D